Własną palmę wyhodujesz z kokosa. Łukasz Skop pokazał, jak to zrobić

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Łukasz Kowalski, Łukasz Skop
Palma odbiła
Palma odbiłaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Palmy to rośliny, które niekiedy wymagają szczególnych warunków i pielęgnacji. Jedne z piękniejszych okazów można podziwiać w Poznaniu, gdzie znajduje się najstarsza palmiarnia w Polsce. Co ciekawe, te rośliny można uprawiać również w domu. W jaki sposób?

Palmy - co trzeba o nich wiedzieć?

Osoby, które marzą o wakacjach pod palmami, wcale nie muszą wyjeżdżać na egzotyczną wycieczkę. Wystarczy posadzić w doniczce daktylowca. - Palmy daktylowe mogą osiągnąć olbrzymie rozmiary. Ich liście mają aż do 6 metrów długości. Oczywiście w mieszkaniu nie urosną aż tak wielkie, mimo wszystko są bardzo łatwe w pielęgnacji - powiedział Łukasz Skop.

W Palmiarni Poznańskiej można m.in. zobaczyć palmę kokosową. - Palma kokosowa, tutaj w palmiarni, rośnie od ponad 20 lat. Znajduje się w pawilonie z roślinnością wodną. To jest najwilgotniejszy i najcieplejszy pawilon, bo właśnie kokos potrzebuje też dużej wilgotności - powiedziała Joanna Wojciechowska.

Czy orzechy kokosowe można posadzić?

Orzechy kokosowe, które dostępne są w sklepach, można posadzić. - To jest nasiono. Kokos już powinien mieć brązową skorupę, kiedy chcemy go wykiełkować. Powinien być dojrzały - powiedział Andrzej Sobkowiak, autor bloga "Palmy w Taczanowie".

Aby orzech wykiełkował, trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki - ciepło oraz wilgoć. O czym jeszcze trzeba pamiętać? Jak często należy podlewać roślinę?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Kowalski, Łukasz Skop

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości