Gwiazdy

Żona Tymona Tymańskiego o rozwodzie: "Zanim się rozstałam, już czułam wsparcie przyjaciółek"

Gwiazdy

Żona Tymona Tymańskiego o rozwodzie: "Zanim się rozstałam, już czułam wsparcie przyjaciółek"

Kariera zawodowa i udane życie prywatne. Czy taki duet w rzeczywistości może się udać? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak współczesne mamy łączą swoją pracę z wychowywaniem dzieci i włączają jeszcze do tego spotkania z przyjaciółkami. A o tym, jak przyjaciółki mogą wspierać cię podczas rozstania z partnerem, opowiedziała Maria Natalia Tymańska, która rozwodzi się z Tymonem Tymańskim.

  • Jak często kobieta powinna spotykać się z przyjaciółkami?
  • Badania pokazują, że dwa razy w tygodniu to optymalna liczba spotkań kobiet z przyjaciółkami.
  • Jak na kobiety wpływają przyjaciółki i spotkania z nimi?
  • O czym rozmawiają kobiety na "babskich spotkaniach"?
  • Przyjaźnie z podstawówki vs. nowe przyjaźnie okiem Marii Tymańskiej


Więcej: Przyjaciółki, które połączył czołg


W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy trzy silne kobiety, które opowiedziały o sile przyjaźni kobiet oraz o łączeniu pracy zawodowej i życia prywatnego. To Maria Natalia Tymańska - DJ-ka, właścicielka szkoły jęz. angielskiego, mama Teo (6 l.) i Luny (4 l.), Małgorzata Ohme - psycholog oraz Joanna Orleańska - aktorka, mama Tosi ( 13 l.).

Jak często kobieta powinna spotykać się z przyjaciółkami?

Badania pokazują, że kobiety powinny spotykać się z przyjaciółkami przynajmniej dwa razy w tygodniu - dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia. Badanie to zostało przeprowadzone przez grupę naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Wyniki pokazały, że kobiety powinny zdecydowanie częściej spotykać się z dobrymi koleżankami. Dlaczego?

Częstsze spotykanie się z przyjaciółkami działa bardzo pozytywnie na kobiety. Jak? Sprawia, że szybciej wracamy do zdrowia po chorobie, mamy silniejszy układ odpornościowy, obniżamy poziom lęku, co więcej - zwiększa się nasz poziom wewnętrznego zadowolenia.

Niestety, większość kobiet nie spotyka się z przyjaciółkami tak często. Naukowcy zauważyli, że tylko 2 na 5 kobiet może pozwolić sobie na spotkania z przyjaciółkami raz w tygodniu

Czy spotykasz się regularnie z koleżankami?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki
Spotkanie z przyjaciółkami dają poczucie komfortu, to że mam zaufaną grupę koleżanek, której mogę powiedzieć wszystko. Plus kiedy są to już naprawdę bliskie osoby i z czasem przegadamy wszystkie trudne tematy, to wchodzi taki luz, zaczyna się już z tych problemów żartować i można rozładować to napięcie (...) ja mam kilka takich ekip, które się wzajemnie przenikają, ale przeważnie spotykamy się w trzy, cztery dziewczyny. Ja się śmieję, że jesteśmy jak w "Seksie w wielkim mieście" - powiedziała Maria Natalia Tymańska w studiu Dzień Dobry TVN.

O czym rozmawiają kobiety na "babskich spotkaniach"?

O czym rozmawiają kobiety? Czego szukają w rozmowie z innymi kobietami?

My kobiety, uwielbiamy rozmawiać o seksie, tylko że my rozmawiamy o seksie w inny sposób. I ja myślę, że to jest trochę stereotypizowanie, że kobiety się spotykają i po prostu plotkują o emocjach, o pieluchach i o makijażu. My wszyscy rozmawiamy o ważnych dla nas sprawach i my kobiety odnajdujemy w innych kobietach taki rodzaj empatii, który czasami u mężczyzn się zdarza, ale nie zawsze. I to jest powód takich wspólnot, takich kręgów kobiecych - powiedziała Małgorzata Ohme w studiu Dzień Dobry TVN.
To nie chodzi tylko, że my w rozmowie z innymi kobietami dostajemy wsparcie, jaki rodzaj terapii, identyfikacji płciowej, ale my mamy takie poczucie teraz, że my razem możemy więcej i lepiej. Kobiety razem mogą razem podbić świat! - dodała Ohme.

Przyjaźnie z podstawówki vs. nowe przyjaźnie okiem Marii Tymańskiej

Maria Tymańska wspomniała w rozmowie w Dzień Dobry TVN, że dla niej najtrudniejszy moment związany był ze zmianą zamieszkania, kiedy zamieszkała z Tymonem Tymańskim w Gdańsku, i znalezieniem nowych przyjaźni w nowym mieście:

Ja przeprowadziłam się z Warszawy do Gdańska. Jeszcze wtedy miałam małe dzieci i to był dla mnie jeden z najtrudniejszych okresów mojego życia. Bo tak trudno jest poznać nowe przyjaciółki, kiedy ma się małe dzieci. To się zmienia, kiedy chodzi się na place zabaw. Ale te pierwsze chwile, kiedy się siedzi prawie cały czas w domu i jeszcze do tego w obcym mieście. Ja miałam wtedy takiego doła, że wszystkie przyjaźnie wynosi się ze szkoły, a ja jestem za stara i takich przyjaźni nie będzie. Teraz widzę, że są nowe przyjaźnie, są one inne, ale nie gorsze - dodała Maria Tymańska.

Więcej: Kim jest i co robi żona Tymańskiego? Tymona i Marię dzieli aż 19 lat!


Maria Tymańska nawiązała również do rozstania z Tymonem Tymańskim. Jak wtedy pomogły jej przyjaciółki?

Zanim się rozstałam, już czułam wsparcie od przyjaciółek. Wiedziałam, że kiedy i jeśli to się wydarzy, to one będą.

Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
4
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0