Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Emocje - jak nauczyć dziecko je wyrażać?

Let's be kids!

Emocje - jak nauczyć dziecko je wyrażać?

Radość, strach, zaskoczenie, złość - to emocje, które bez wątpienia odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, a zdolność ich rozpoznawania i nauka radzenia sobie z nimi to umiejętności, które powinniśmy znać od najmłodszych lat. Jak nauczyć je dzieci? Pomogą w tym interaktywne zabawki. 

Emocje - czym są?

Żeby móc nauczyć dziecko wyrażania emocji, warto zacząć od zdefiniowania tego, czym są. Emocje to uczucia, które towarzyszą nam w danej chwili albo dłuższym okresie czasu. I tak na przykład bawiąc się ulubioną zabawka dziecko odczuwa radość. Kiedy nie może jej znaleźć - rodzi się w nim smutek. Maluch ma odczucia, ale nie potrafi ich nazwać. Bardzo ważne jest, żeby od najmłodszych lat uczyć nasze pociechy nazywania, wyrażania i radzenia sobie z emocjami. Jak to zrobić?

Emocje - jak nauczyć dziecko je wyrażać?

Naukę emocji zacznijmy od rozmowy. Tłumaczmy dziecku czym są uczucia, lęki, wątpliwości. Jednak w rozbudowaniu inteligencji emocjonalnej u naszej pociechy dużą rolę odgrywają także zabawki interaktywne, które ten rozwój wspierają. Nie tylko uczą dziecko, w jaki sposób wyrażać swoje emocje, ale także wspierają rozwój mowy, pobudzają wyobraźnię i pozwalają na opanowanie negatywnych emocji.

Kiedy maluch jest niespokojny, idealnie sprawdzi się Wydra Oddychający uspokajacz od Fisher-Price®. Ta wyjątkowa pluszowa przytulanka pozwoli Twojemu dziecku się wyciszyć. Miękki brzuszek wydry unosi się i opada, analogicznie do oddychania - to nie tylko uspokoi Twoje dziecko, ale także rozwinie jego zmysły dotyku, wzroku i słuchu. 30 minut kojącej muzyki i dźwięków, które odtwarza zabawka, dodatkowo zrelaksuje malucha. Wydra Oddychający uspokajacz może stać się częścią codziennego rytuału układania do snu.

Nauka emocji

Przy nauce wyrażania emocji bardzo ważne jest, żeby wytłumaczyć dziecku skąd się biorą. Maluch powinien poznać zasadę przyczyny i skutku - to pozwoli mu rozpoznać i wyrazić swoje emocje. W tej nauce świetnie sprawdzi się Interaktywna Koala Linkimals™ od Fisher-Price®, której kolorowe drzewko nauczy malucha liczenia, kształtów i kolorów. Elementy zabawki takie jak obrotowa kuleczka, kręciołek z kształtami i przyciski dodatkowo pomogą wzmocnić zręczność maluszka, a radosne treści interaktywne pokażą mu zasadę przyczyny i skutku.

Jeszcze więcej radości dziecku sprawi moment w którym Koala spotka innych przyjaciół z linii Linkimals, takich jak np. Interaktywna Panda, mięciutka zabawka, która uczy powitań i dobrych manier. Gdy obie zabawki znajdą się blisko siebie, zaczną się ze sobą komunikować za pomocą śpiewu i zsynchronizowanych światełek. Linia Linkimals™ od Fisher-Price® składa się z siedmiu różnych zabawek. Każde zwierzątko z serii posiada inne funkcje ale wszystkie zgodnie najbardziej lubią spędzać czas razem. Dzięki nim Twoja pociecha rozwinie zręczność, nauczy się liczenia, kolorów i kształtów a także zachwyci ich radosną interakcją!


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0