Mikołaj Rey poznał przepis na mus z owoców dzikiej róży. "Ma wszystkie potrzebne witaminy i minerały"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Różany Rey
Różany Rey
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Lecznicze zioła prosto z Kaszub
Lecznicze zioła prosto z Kaszub
W tej chacie aż pachnie zdrowiem
W tej chacie aż pachnie zdrowiem
Mikołaj Rey odwiedził różaną manufakturę w gminie Końskowola (woj. lubelskie). Na miejscu poznał prozdrowotne właściwości owoców dzikiej róży oraz przepis na mus. - Przepyszne - zadeklarował.

Różany Mikołaj Rey

Mikołaj Rey rozpoczął wycieczkę od plantacji dzikiej róży i poznał historię tego miejsca. - Izabela Czartoryska około 10 km stąd założyła (...) pierwszy ogród różany w stylu angielskim i zapoczątkowała uprawę róży - i tej jadalnej, i tych szlachetnych - tłumaczyła Aleksandra Mazurkiewicz, właścicielka różnej manufaktury.

Zbierając owoce dzikiej róży w sierpniu, powinniśmy wybierać te lekko dojrzałe, które są jeszcze twarde i pomarańczowe. Znakomicie nadają się na konfiturę. - Bardziej dojrzały owoc będzie przerabiany na syrop, sok i mus - podkreśliła rozmówczyni Mikołaja Reya.

Mus z owoców dzikiej róży - przepis

Z zebranych owoców Aleksandra i jej mama Jolanta Mazurkiewicz przygotowały mus. - Każdy owoc pozbawiamy szypułki, wrzucamy do garnka z wodą, blanszujemy. Potem miksujemy. Zostaje przecier i przecieramy przez sita ręcznie. To, co jest pod sitem, to jest ta treść, która ma wszystkie potrzebne witaminy i minerały do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Witaminę C, A, B, nie wspominając o tym, jak dzika róża jest dobra dla prawidłowego funkcjonowania stawów - wyjaśniła właścicielka różnej manufaktury.

- Kuchnia moich prababć była na wyciągnięcie ręki. Żeby człowiek poszedł pracować na roli, musiał się naturalnie wzmacniać, więc (wskazana do tego była - przyp. red.) dzika róża, ale też pigwowiec, który jest małym składnikiem w musie - dodała.

Gotowy mus świetnie się nadaje do naleśników. - Przepyszne - przyznał Mikołaj Rey.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Łukasz Kowalski/Mikołaj Rey

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości