Ciało kobiety po 40-tce. "Chciałabym być taka chuda, jak kiedyś myślałam, że jestem gruba"

Autor:
Daria
Pacańska
Moje ciało po 40-tce
Moje ciało po 40-tceDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Ciało kobiety po 40. roku życia niewątpliwie ulega metamorfozie. Jednak, jak podkreśliły gościnie Dzień Dobry TVN: aktorka Monika Mrozowska oraz ginekolożka dr Agnieszka Nalewczyńska, jest to zmiana na lepsze. Panie opowiedziały, jak przeszły ten proces.

Jak zmienia się ciało po czterdziestce?

Monika Mrozowska przyznała, że jej ciało się zmieniło po 40. roku życia, ale podkreśliła, że zaczęła również inaczej myśleć o swojej fizyczności. - Nie wróciłabym do tego okresu, kiedy miałam 20 lat. Wolę siebie 30-paroletnią, kocham siebie 40-paroletnią, ponieważ to, co się zmieniło w mojej głowie jest tutaj kluczowe. W momencie, w którym mamy 20, 20 parę lat, oglądamy się z każdej strony, szukamy tych niedoskonałości. Przyczepiamy się do rzeczy, które nie mają w ogóle znaczenia. Wstydzimy się siebie, wstydzimy się swojego ciała, które obiektywnie pewnie wygląda lepiej - tłumaczyła aktorka. Aby zapanować nad zmianą ciała, Monika Mrozowska zdecydowała się na regularne ćwiczenia.

Podobne podejście do metamorfozy związanej w wiekiem ma ginekolożka dr Agnieszka Nalewczyńska. - Zawsze powtarzam, że chciałabym być taka chuda, jak kiedyś myślałam, że jestem gruba. To jest klasyk - stwierdziła. - Teraz ta czterdzistka to jest taka trzydziestka, niemniej jednak ja też zaczęłam ćwiczyć, dlatego, żeby moje ciało nadążyło za tym, jak ja się czuję. Ja nie czuję się na 40+ (...) - dodała.

Jak zastopować zmiany po 40.?

Biologii nie da się oszukać i faktycznie po 40. roku życia spowalnia metabolizm, spada samopoczucie i libido, pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu, suchością pochwy czy zmiany, które są wynikiem braku ochrony przed promieniami UV. - Mamy w tej chwili, na szczęście, narzędzia, czyli leki i dobre suplementy - tłumaczyła ginekolożka.

Na pytanie, czy ciąża może spowolnić proces starzenia się, doktor Nalewczyńska odpowiedziała, że faktycznie niektóre kobiety kwitną w jej trakcie, ale też kiedy jesteśmy starsze umiemy się bardziej na sobie skupić, czyli zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości