potrawy wigilijne

    potrawy wigilijne

    Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wielu z nas nie odchodzi od stołów, dlatego prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska postanowiła przyjrzeć się potrawom serwowanym podczas Wigilii. Które z tych dań powinno się jeść nie tylko od święta? Jakie ich składniki mają właściwości prozdrowotne? Z jakich powodów polskie dania wigilijne zostały uznane za najzdrowsze?

    Uczestniczka Masterchefa i blogerka kulinarna Samar Khanafer zdradza swoje przepisy na wigilijne śledzie. Skorzystajcie z przepisu na: placki ziemniaczane ze śledziem w śmietanie, kwaśnym jabłkiem i czerwoną cebulką, śledzie piernikowe, ciepłe ziemniaki ze śledziem, musztardą, koperkiem i natką z pietruszki oraz bliny ze śledziem na paście jajecznej. Jakie śledzie lubicie najbardziej?

    W kuchni Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Beatę Kartowicz, która przygotowała wigilijne potrawy z różnych regionów Polski. Czy w Waszych stronach je się pierogi z suszonymi śliwkami, zupę rybną z piernikiem i bakaliami lub makiełki na mlecznych bułkach?