książka

  książka

  Gość Dzień Dobry TVN Krystyna Janda jest uznaną i lubianą aktorką. Były Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski określił ją nawet mianem „dobra narodowego”. Ale jakim Krystyna Janda jest człowiekiem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w niedawno wydanym wywiadzie rzece, którego aktorka udzieliła Katarzynie Montgomery. W naszym studiu Pani Krystyna powiedziała kilka anegdotek, które zawarte są w książce.

  Katarzyna Grochola to autorka wielu bestsellerów. O swojej najnowszej książce i słabościach powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz. Wywiad z pisarką zobaczycie w niedzielę w Dzień Dobry TVN.

  Ta historia jest gotowym scenariuszem filmowym - biedny chłopak - Pradyumna Kumar "Pikej" Mahanandia poznaje w Indiach piękną Szwedkę - Lottę von Schedvin. Zakochują się w sobie. Niestety dziewczyna musi wrócić do domu. Pikej postanawia do niech przyjechać. Z powodu braku pieniędzy, chłopak decyduje się pokonać dzielące ich kilometry w dość osobliwy sposób - na rowerze. O swoim pierwszym spotkaniu, miłości i pokonywaniu przeszkód para opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Dominika Gwit o walce z kilogramami opowiedziała w swojej książce. Jakie towarzyszyły jej emocje podczas premiery? Co piszą do niej jej fani? I czy Dominika Gwit jest wreszcie szczęśliwa? Jakie ma rady dla ludzi, którzy żyją w cieniu otyłości? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dyrektor Europejskiego Instytutu Żywienia i dietetyk Udo Pollmer - wraz z Juttą Muth, Moniką Niehaus, Andreą Fock - postanowił przyjrzeć się informacjom na temat m.in. produkcji żywności, bio-certyfikatom i szczepionkom. Następnie, na podstawie wyników badań, grupa wydała książkę, w której wyjaśnia, w jaki sposób wielkie koncerny wykorzystują naszą niewiedzę. W Dzień Dobry TVN Pollmer powiedział, dlaczego - jego zdaniem - surowe warzywa wcale nie są takie zdrowe, jak się uważa. Dowiedzieliśmy się również, z jakich powodów powinniśmy podawać dzieciom frytki, a nie ziemniaki w mundurkach.

  Reżyser, scenarzysta i pisarz Patryk Vega jest autorem książek: "Złe psy. W imię zasad" i "Złe psy. Po ciemnej stronie mocy". Ostatnio ukazała się kolejna jego publikacja: "Służby specjalne. Podwójna przykrywka". Jest to wywiad-rzeka z byłym funkcjonariuszem kontrwywiadu wojskowego Jarosławem Pieczonką. W Dzień Dobry TVN Patryk Vega przybliżył nam postać bohatera swojej nowej książki i metody pracy policji i służb. Dowiedzieliśmy się również, czy na podstawie tej książki powstanie film i jaką rolę mogłaby zagrać Dorota Wellman.

  Czeczenka Zargan Nasordinova jest mamą czwórki dzieci, po ucieczce z ojczyzny zamieszkała z najmłodszym synem w Warszawie. Polka Anna Kaszubska jest mamą trzech córek, z wykształcenia pedagogiem, autorką bajek dla dzieci. Różni je niemal wszystko - pochodzenie, poglądy, wychowanie, język, kultura, religia, a łączy samotne macierzyństwo i życie naznaczone chorobą. W Dzień Dobry TVN powiedziały o swojej niezwykłej przyjaźni i książce, która dzięki niej powstała. Musicie posłuchać tej historii. Jarek Kuźniar też nie mógł powstrzymać wzruszenia.

  W kuchni Dzień Dobry TVN rządziła Jagoda Miłoszewicz. Podzieliła się z nami przepisami na: młodą kapustę, pesto z czosnku niedźwiedziego, regionalną potrawę podkarpacką - knysze, dżem dyniowy i dżem marchewkowy. Wszystkie pochodzą z książki Pani Jagody: "Chata Magoda. Ucieczka na wieś".

  Nazwisko "Saramonowicz" kojarzy się zwykle z Andrzejem - scenarzystą, pisarzem i twórcą wielu hitów kinowych. Jednak to samo można powiedzieć o jego żonie Małgorzacie, która wydała trzy powieści, jest uznaną scenarzystką i producentką - w tym wielu filmów męża. Po dziesięciu latach od wydania ostatniej książki wraca z mroczną powieścią fantasy "Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu". Zapraszamy do świata Małgorzaty Saramonowicz.

  Ciekawi nas, jakie książki mają na swoich półkach dzieci i, jakie treści w nich zawarte interesują je. Do rozmowy na ten temat zaprosiliśmy, do studia Dzień Dobry TVN, autorkę pierwszej z serii książek dla młodzieży „Niepowszedni. Porwanie” - Justynę Drzewicką oraz młodych aktorów: Jakuba Jankiewicza i Anię Niedźwiecką.

  Prawdziwa pasja i talent nie znają granic. Dowodami na to są życie i twórczość gościa Zielonych Drzwi – niewidomego pisarza Tomasza Wandzela. Annie Maruszeczko powiedział, skąd czerpie energię na wszystkie swoje aktywności i czym się inspiruje, pisząc książki.

  Choć brzmi to absurdalnie, bardzo wiele zbrodni popełnianych jest z... miłości. Innym głównym motywem zbrodni są pieniądze. I właśnie procesy sądowe w tego typu sprawach śledzi od lat gość Dzień Dobry TVN dziennikarka Helena Kowalik. W studiu powiedziała, kim są sprawcy największych przestępstw, a kim ich ofiary.

  O życiu księży wiemy stosunkowo dużo, ponieważ wielu z nich, po zrzuceniu sutanny, dzieli się informacjami w książkach czy filmach. Inaczej jest z zakonnicami, które odeszły z zakonów. One zazwyczaj milczą na temat tego, co się dzieje za murami klasztorów. Dzięki książce dziennikarki Marty Ambramowicz zatytułowanej "Zakonnice odchodzą po cichu" możemy tę wiedzę zdobyć. W Dzień Dobry TVN autorka opowiedziała o upokorzeniach, strachu i depresji bohaterek swojej książki oraz funkcjonowaniu zakonów.

  "Piłem, piłem, piłem. Nie piję, nie piję, nie piję. Żyję dniem dzisiejszym, a jutro, jak się obudzę, ... to zobaczymy". Z Henrykiem Gołębiewskim rozmawialiśmy o aktorstwie, życiu i przyjaźni. Czy lubi oglądać siebie na ekranie? Czego dowiemy się z książki „Zygzakiem przez życie”, która ukaże się już wkrótce?

  Urszula Mela, mama Janka Meli: "Ciągle coś tracimy, nic nie możemy zatrzymać, a wciąż próbujemy (...) Radzenie sobie ze stratą jest jedną z trudniejszych ale i ważniejszych rzeczy w naszym życiu (...) Jakby było ciągle miło, to byśmy się zamienili w jakiegoś paskudę...". Z naszym gościem rozmawialiśmy o radzeniu sobie ze stratą, pokonywaniu codziennych problemów i "idealności, której nie da się utrzymać".

  Większość osób kojarzy Karolinę Korwin Piotrowską z krytyką i wytykaniem błędów celebrytów, a niewielu wie, że dziennikarka ma dużą wiedzę na temat filmów. I właśnie o nich napisała przewodnik zatytułowany "Krótka Książka o Miłości". W Dzień Dobry TVN powiedziała o pracy nad nim oraz o tym, jak filmy i ich bohaterowie wpłynęły na jej życie.

  Gość Dzień Dobry TVN Michał Rusinek był sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Spotkali się w 1996 roku i od tamtego czasu przepracowali razem 15 lat. W studiu powiedział nam o okolicznościach pierwszego spotkania z poetką i łączącej ich więzi. Zdradził nam również, jak Pani Wisława pozbywała się z domu swoich gości. Zobaczcie, jaka była polska noblistka.

  Veronica Roth to autorka największego przeboju literatury młodzieżowej ostatnich lat - trylogii "Niezgodna". Ma dopiero 27 lat, a na koncie niesamowity sukces wydawniczy. Jej dwie powieści zostały zrealizowane w Hollywood z gwiazdorską obsadą. Trzecia część trylogii będzie miała swoją premierę w 2016 r. Przy okazji jej pobytu w Polsce spotkała się z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Panie rozmawiały o pracy nad trylogią, sukcesie, spełnianiu oczekiwań fanów, celach i związkach pisarki z Polską.

  Dorota Wellman wydała kolejną książkę, którą zatytułowała "Jak zostać zwierzem telewizyjnym". Z niej przyszli adepci dziennikarstwa oraz dziennikarze dowiedzą się, co należy zrobić, aby wybić się w tym zawodzie oraz przeczytają zabawne anegdoty z życia prowadzącej DDTVN. Kilkoma Dorota podzieliła się z Agnieszką Jastrzębską.

  Na rynku wydawniczym ukazała się książka Adama Wajraka zatytułowana "Ludzka twarz to jest to, czego zwierzęta najbardziej się boją". W niej działacz na rzecz ochrony zwierząt opowiada o swoich spotkaniach z wilkami. O fascynacji tymi zwierzętami powiedział także w Dzień Dobry TVN. Czy wilk jest rzeczywiście groźny dla człowieka?

  Bohater - to postać wymyślona przez dziennikarkę Małgorzatę Halber. Bohater wygląda jak połączenie mrówkojada z kłaczkiem z pępka i powątpiewa w siebie, ma niską samoocenę. Jego mamę gościliśmy dziś na kanapach Dzień Dobry TVN. W czym tkwi fenomen komiksu dziennikarki Małgorzaty Halber? Dlaczego na początku Halber tworzyła anonimowo? Co jej to dało? I dlaczego zdecydowała się ujawnić?

  Książka Katarzyny Tusk "Elementarz stylu" znalazła się na liście bestsellerów już w przedsprzedaży! Co skłoniło ją do napisania tego poradnika, i do kogo jest on skierowany? W rozmowie z Magdą i Marcinem, autorka, zdradziła też jakie książki polecają sobie wzajemnie z rodzicami i co daje jej ich czytanie. Od samego rana doradzała też naszym widzom, odpowiadając na e-maile z pytaniami o ocenę stylizacji. Zobaczcie też jak Katarzyna radziła sobie z pracą prezentera pogody! :)

  Agnieszka Chylińska podpisywała swoją najnowszą książkę "Zezia i wszystkie problemy świata". Za każdym razem artystka boi się, że nikt nie przyjdzie na spotkanie z nią i Zezią. Jak było tym razem? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jak długo powstawała ta część Zezi?

  Cięty język, niebanalna osobowość, prawdziwa kopalnia energii i temperamentu - taka jest Dorota Wellman. Swoją karierę zaczynała w radiu, a później trafiła do telewizji. Dużą popularnością cieszą się programy, które prowadzi oraz napisane przez nią felietony i książki. Najnowsza nosi tytuł „Jak zostać zwierzem telewizyjnym”. Dla kogo została napisana ta książka? Komu Dorota ją zadedykowała? Dlaczego przeszła z TVP do TVN? Długo "zgrywała się" z Marcinem Prokopem? Czy Dorota nawiązuje przyjaźnie w pracy? Kto w naszym studiu zagląda jej pod bieliznę? ;) Tym razem Dorota przyszła do Dzień Dobry TVN jako gość.

  Po dużym sukcesie książek: „Zezia i Giler” oraz „Zezia, Giler i Oczak” czas na dalsze losy małej bohaterki. Na rynku wydawniczym pojawiła się "Zezia i wszystkie problemy świata". Czym tym razem zaskoczy nas dziewczynka? Autorkę przygód Zezi Agnieszkę Chylińską gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Artystkę zapytaliśmy również o termin ukazania się nowej płyty. W jakim stylu będą nowe utwory? Dowiedzieliśmy się również jak nazywa się niedoszły mąż Agnieszki ;)

  Na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka Agnieszki Chylińskiej "Zezia i wszystkie problemy świata". To już trzecia książka artystki o uwielbianej przez dzieciaki bohaterce. O czym jest ta historia? Czy książka jest w postaci audiobooka? I co z kolejną płytą artystki? Z Agnieszką Chylińską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jest autorem tekstów kilkuset polskich piosenek. Przeboje gościa Dzień Dobry TVN Marka Dutkiewicza śpiewała cała Polska, bo kto nie zna takich hitów, jak "Słodkiego, miłego życia", "Windą do nieba", czy "Jolka, Jolka pamiętasz". Właśnie ukazała się jego książka, w której znalazły się prawdziwe historie z życia artystycznej bohemy PRL-u oraz opowieści o kulisach powstania największych hitów polskiej sceny muzycznej. W studiu towarzyszył mu syn Ksawery. W Dzień Dobry TVN powspominaliśmy z Markiem stare czasy.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Justynę Tomańską, jej córkę i koleżankę Zosi - Jessikę. Justyna opowiedziała o książkach, które najchętniej czyta swojej małej córeczce. Czy dziewczynka sama wybiera książki do przeczytania? Co poleca swoim rówieśnikom? Jedną z ulubionych pozycji rodziny jest książka, która przez obrzydliwe tematy sprzedaje wartościowa wiedzę. O czym dokładnie mowa?

  Gość Dzień Dobry TVN pisarz i reżyser Patryk Vega napisał książkę "Złe psy", w której porusza kwestie przekraczania granic przez polskich policjantów i cenie, którą muszą za to płacić. Jak nakłonił swoich bohaterów do mówienia? Czym różnią się współcześni policjanci od tych z lat 90. ubiegłego wieku? Będziecie zaskoczeni, kiedy usłyszycie na co policjanci tracą najwięcej czasu.

  Reżyser debiutuje w nowej roli. Marek Koterski nigdy nie chciał udzielić wywiadu rzeki, dlatego wydał książkę, w której opisał otaczającą go rzeczywistość. W książce znajdziemy więcej tekstów o miłości czy o nienawiści? Marek Koterski opowiedział o nowej roli w studiu Dzień Dobry TVN.