Główny Inspektorat Sanitarny

  Wściekły jenot znaleziony na ogródkach działkowych.

  Oszuści wykorzystują pandemię i restrykcje z nią związane. Wiele osób otrzymuje smsy z informacją, że zostały skierowani na kwarantannę. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed fałszywymi powiadomieniami.

  Jeden z producentów wycofał ze sprzedaży kilka partii makaronów. Powodem takiej decyzji jest deoksyniwalenol. Substancja ta ma szkodliwe działanie na zdrowie człowieka. Oto lista wycofanych produktów.

  Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował o wycofaniu z obrotu partii pesto ekologicznego. Powodem decyzji jest możliwa obecność szkła. Komunikat w tej sprawie urząd opublikował w internecie. Zamieścił również zdjęcie produktu.

  Upał od kilku dni nie odpuszcza. Wiele osób szukając ochłody postanowiło spędzić wolny czas nad morzem. Tych, którzy wybrali się w tym celu do Trójmiasta, czeka jednak spore rozczarowanie. Z powodu pojawienia się w wodzie zakwitów sinic zamkniętych jest dziewięć tamtejszych kąpielisk. Nieczynne są także cztery kąpieliska położone nad jeziorami.

  Ruszyły kontrole sanepidu związane z przestrzeganiem przepisów sanitarnych zaostrzonych w związku z pandemią koronawirusa. Odbywają się one w całym kraju, ale do szczególnie zagrożonych powiatów - "czerwonych” i "żółtych” - zostały sprowadzone dodatkowe siły. Tam, gdzie to będzie konieczne, inspektorzy będą korzystać ze wsparcia policji.

  Czerwona flaga powiewa na kąpielisku w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Popularne w Zachodniopomorskiem miejsce wypoczynku zostało zamknięte. Nie można wchodzić do wody, ponieważ wystąpiły tam sinice. Sprawdź, gdzie jeszcze kąpiel jest zabroniona.

  Niezbyt dobra wiadomość dla osób, które wypoczywają nad Bałtykiem. Sopot-Kamienny Potok-Koliba to kolejne kąpielisko zamknięte w Trójmieście. Wcześniej Główny Inspektorat Sanitarny podjął taką decyzję w stosunku do czterech plaż w Gdańsku. Powodem jest wykwit sinic. Czym grozi kąpiel w zanieczyszczonej nimi wodzie?

  Tabletki, proszki, aerozole. Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w Polce został wykryty nowy narkotyk. Trzeba zachować szczególną ostrożność, bo etazen jest oferowany pod różnymi postaciami. Co jeszcze o nim wiemy?

  Dieta "pudełkowa" to hit ostatnich czasów, i to nie tylko wśród celebrytów. Co faktycznie znajduje się w pudełkach dostarczanych codziennie rano pod nasze drzwi? W Dzień Dobry TVN Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz powiedział o wynikach kontroli miejsc zajmujących się produkcją i dystrybucją takich pudelek. Jak sprawdzić czy ich zawartość jest świeża i zdrowa?