bliski wschód

    bliski wschód

    Sytuacja w Afganistanie budzi niepokój całego świata. Trudne położenie tamtejszej ludności cywilnej, w tym kobiet, zmusza do refleksji nad wschodnią kulturą i zasadami, jakimi kierują się wyznawcy islamu. Czy zachodnia rzeczywistość faktycznie tak bardzo różni się od standardów, jakie możemy zaobserwować w krajach muzułmańskich? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały dr Agnieszka Ayşen Kaim oraz dr Magdalena El Ghamari.

    Oman wciąż nie jest celem masowej turystyki, dlatego doskonale nadaje się dla podróżników, którzy podążają mało uczęszczanymi szlakami. Problemu nie stanowi spanie na dziko w namiocie ani bezpieczeństwo – w Omanie spotkamy przyjaznych i gościnnych ludzi. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w tym malowniczym kraju.

    Choć Liban leży w regionie Bliskiego Wschodu, nie jest zdominowany przez radykalnych wyznawców Islamu. To kraj, gdzie kultura arabska miesza się z kulturą śródziemnomorską. Wiele mówi się o niezwykłej architekturze Bejrutu, unikalnej kuchni oraz niezwykłej gościnności. Jak wygląda życie codzienne mieszkańców stolicy kraju? Sprawdziliśmy to.