Naukowcy twierdzą, że brak seksu przybliża nas do śmierci. Która z płci narażona jest najbardziej?

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
zdrowie.radiozet.pl
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Naukowcy sprawdzili, jak na zdrowie wpływa abstynencja seksualna. Wnioski mogą zaniepokoić tych, którzy miewają problemy z libido. Która płeć jest bardziej narażona na konsekwencje braku współżycia?

Brak regularnego seksu a konsekwencje zdrowotne

Japońscy badacze (Sakurada K, Konta T, Murakami N, Kosugi N, Saito T, Watanabe M) sprawdzili, czy i jak zainteresowanie oraz sposób, w jaki myślimy o seksie, wpływa na nasze życie. Grupą docelową byli mężczyźni (łącznie badanych było 20 969, w tym 411 kobiet). Osoby te przez kilka lat, rok w rok, odpowiadały na pytania dotyczące ich ochoty na seks.

W trakcie kilkuletnich badań zmarły 503 osoby. Naukowcy u tych mężczyzn, którzy tracili chęć na współżycie, odnotowali znacznie wyższe wskaźniki umieralności m.in. na raka. Osoby takie mogą być także narażone na choroby przewlekłe i śmierć z innych przyczyn.

Złe myślenie o seksie. Jak wpływa na zdrowie?

Co ciekawe, brak seksu jest groźniejszy właśnie dla mężczyzn. Wyniki wskazały, że choć to kobiety częściej zgłaszały brak zainteresowania seksem, nie są tak narażone na przedwczesny zgon, co płeć przeciwna.

Eksperci wytłumaczyli też, że badania nadal są w procesie. Trudno ustalić co jest przyczyną, a co skutkiem słabnącego libido. Mówi się jednak, że niezdrowy styl życia może być początkiem problemów z seksem. Warto podkreślić, że naukowcy nie wyszczególnili jeszcze korelacji ze stanami neurologicznymi oraz przyjmowanymi przez badanych lekami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: zdrowie.radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Randi Linford/ EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości