Związki i seks

Randka przed pracą, czemu nie? Singielki pokochały nowy trend

Związki i seks

Autor:
Nastazja
Bloch
Para na randce

Randka kojarzy nam się zazwyczaj z wieczornym wyjściem do kina bądź restauracji, świeczkami i wyjątkową atmosferą. Nikt nie powiedział jednak, że romantyczne spotkanie zawsze musi obywać się po zmroku. Jak się okazuje, coraz więcej osób korzysta z "dawn dating", czyli randkowania o świcie. Dlaczego?

Randkowanie o świcie – nowa metoda wśród singli

Każda pora jest dobra, by wyjść na randkę. Jednak idąc za tropem bohaterów romantycznych komedii single i singielki upodobali sobie wieczór. To właśnie wtedy możemy odetchnąć po długim dniu w pracy, spokojnie delektować się kolacją w restauracji i prowadzić długie rozmowy przy lampce wina. Brzmi kusząco? Owszem, jednak nowa moda na randkowanie wprowadza nieco inne zasady. Trend zwany "dawn dating" to nic innego jak randki o świcie. Jakie korzyści ze sobą niosą? Temat spotkań o poranku poruszyła jedna z aplikacji randkowych. Przeprowadzone zostały nawet badania z udziałem tysiąca osób.

Kto płaci za pierwszą randkę?
Kto płaci za pierwszą randkę? Kto powinien sięgnąć po portfel na randce? Czy dobrym zwyczajem jest, by to mężczyzna zapłacił? Źródło: Dzień Dobry TVN

"Dawn dating" – na czym polega fenomen nowej metody?

Badania przeprowadzone przez aplikację Badoo ukazują, że aż 51 proc. użytkowników serwisu wybrało się na randkę przed 10 rano, a 71 proc. odpowiedziało, że byłoby pod wrażeniem, gdyby ktoś zaproponował im spotkanie wczesną porą. Zainteresowanie porannymi spotkaniami wciąż rośnie. Jak się okazuje, aż 43 proc. ankietowanych przyznaje, że podoba im się wizja bezalkoholowej randki. Dla 35 proc. osób to sposób na miłe rozpoczęcie dnia, które dodatkowo nie koliduje z planami na wieczór.

Niektórzy single i singilki dodali także, że rano czują się bardziej wypoczęci i pełni energii, są bardziej pewni siebie, a co za tym idzie, łatwiej nawiązują znajomości. Doświadczenia pewnej 26-latki przytoczył "The Independent". 

- Z początku ten pomysł wydawał mi się mało zachęcający, aczkolwiek jasne było, że się spodobałam, skoro ten facet chciał spotkać się ze mną tak wcześnie rano. Zgodziłam się i bardzo miło spędziliśmy czas. Spotkaliśmy się o 8 rano, wypiliśmy kawę i poszliśmy na spacer do parku. Rozmawialiśmy tak, jak zazwyczaj się rozmawia na wieczornych randkach, ale czułam się o wiele bardziej zrelaksowana. Świadomość, że alkohol nie zaburza mojego wrażenia na jego temat, była bardzo miła – powiedziała Evy.

Czy oznacza to, że teraz chętniej będziemy spotykać się przed pracą? Zdaniem Natashy Briefel z Badoo "dawn dating" może zmienić nasze nawyki i przyzwyczajenia o 180 stopni. - Przez długi czas randki były zarezerwowane na wieczory, ale teraz widzimy prawdziwą zmianę. W ostatnim czasie single i singielki nawiązują relacje poprzez "randkowanie o świcie". Uważamy, że randki powinny być ekscytujące i sprawiać frajdę. A czy istnieje lepszy sposób, aby to osiągnąć, niż zmiana rutyny? Zatem bez względu na to, z kim obecnie flirtujesz w aplikacji randkowej, następnym razem spróbuj zasugerować spotkanie o poranku. To może być kawa przed pracą, spacer w sobotę rano albo niedziele zajęcia z jogi. Będziesz się zastanawiać, dlaczego wcześniej nie chodziłaś na "randki o świcie" – wyjaśniła.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Plume Creative/GettyImages

Pozostałe wiadomości