Związki i seks

Co to jest miłość francuska? Techniki, sposoby, porady

Związki i seks

Autor:
Adrian
Adamczyk
para w łóżku, seks, stosunek, łóżko, sypialnia, stopy

Co to znaczy miłość francuska? Na czym polega? Jakie są najlepsze techniki i sposoby na seks oralny? Czy jest bezpieczny? Czym można się zarazić przez miłość francuską? Poniżej znajdziesz poradnik miłości francuskiej.

Miłość francuska to inaczej seks oralny. Można ją uprawiać w różnych pozycjach i na różne sposoby. Jest zamiennikiem tradycyjnego seksu waginalnego lub tylko wstępem do niego. Przy odpowiedniej technice sprawia ogromną przyjemność obojgu partnerom - bywa, że nawet większą niż przy penetracji.

Miłość francuska - co to jest?

Miłość francuska, czyli seks oralny, to pieszczenie narządów płciowych partnera lub partnerki za pomocą ust i języka. W zależności od wrażliwości partnera lub partnerki dopuszczalne jest także ssanie i przygryzanie.

Zaletą miłości francuskiej jest fakt, że nie można przez nią zajść w ciążę. Jest zaliczana do form pettingu, gdyż nie wymaga penetracji waginalnej, a równocześnie może doprowadzić do orgazmu.

Miłość po francusku przed stosunkiem, jako element gry wstępnej, jest skutecznym sposobem na podgrzanie atmosfery w łóżku, wzmocnienie erekcji, nawilżenie okolic intymnych. Może być też „celem samym w sobie”, bez penetracji waginalnej.

Miłość po francusku dzieli się na trzy rodzaje:

 • miłość francuska dla niej to cunnilingus;
 • miłość francuska dla niego to fellatio;
 • miłość francuska dla obojga to pozycja 69.

Miłość francuska - na czym polega fellatio, cunnilingus, 69?

Miłość francuska dla mężczyzn, czyli fellatio, najczęściej jest uprawiana w dwóch pozycjach:

 • mężczyzna stoi, kobieta klęczy lub kuca przed nim,
 • mężczyzna leży, kobieta pochyla się nad jego penisem.

Miłość francuska dla kobiety jest najczęściej uprawiana na leżąco, nie na stojąco.

Jak uprawiać miłość francuską, aby oboje partnerów mogło mieć orgazm? Sposobem na to jest pozycja 69. Wtedy partner i partnerka równocześnie pieszczą nawzajem swoje genitalia.

Uprawianie miłości francuskiej w pozycji 69 najwygodniejsze jest na boku. Wtedy żadne z partnerów nie musi się specjalnie wysilać, by sprawić przyjemność drugiej osobie.

Miłość francuska - porady dla niego

Czy kobiety lubią miłość francuską? Oczywiście, pod warunkiem, że mężczyzna zna kilka technik stymulacji partnerki.Oto poradnik miłości francuskiej dla niego:

 • znajdź wygodną pozycję dla siebie i dla niej;
 • nigdy nie zaczynaj "od razu" od łechtaczki;
 • najpierw całuj i pieść całe ciało partnerki;
 • nawet kiedy dojdziesz do łechtaczki, staraj się pieścić raczej rejony wokół niej;
 • język powinien być miękki, nieusztywniony;
 • pieść stanowczymi, rytmicznymi ruchami, ale nie za mocno;
 • jeśli partnerka będzie chciała mocniejszych pieszczot, na pewno da Ci to do zrozumienia - mówiąc o tym lub przyciskając Twoją głowę do łona;
 • blisko szczytowania możesz włożyć jej palce do pochwy, co zwiększy doznania podczas orgazmu;
 • nigdy nie okazuj, że jest Ci niewygodnie, jesteś znużony czy zniecierpliwiony, efekt będzie opłakany.

Jak przekonać żonę do miłości francuskiej?

Co zrobić, jeśli dziewczyna lub żona nie lubi miłości francuskiej? Jeśli nie wiesz, jak przekonać żonę do miłości francuskiej, najpierw spokojnie z nią porozmawiaj. Jeśli chciałbyś wypróbować fellatio, w ramach rewanżu (lub zachęty) sam spróbuj dać jej przyjemność, stosując się do powyższego poradnika.

Kobieta może mieć opory przed takimi eksperymentami w łóżku. Dla niektórych pań wzięcie do ust prącia wiąże się z poczuciem upokorzenia, musi więc czuć się przy Tobie całkowicie bezpieczna, aby się na to zgodzić.

Problemem może być zapach męskich narządów płciowych, niektóre kobiety mają bardzo wyczulone powonienie. W takim przypadku spróbujcie miłości francuskiej w kąpieli, pod prysznicem lub tuż po.

Miłość francuska - techniki, sposoby na udany seks

Już wiesz, co to miłość francuska, ale nie masz pewności, czy potrafisz? Jeśli chcesz zrobić tę przyjemność mężczyźnie, nie musisz się obawiać. Dla wielu panów sam widok twarzy partnerki w okolicach penisa działa bardzo stymulująco.

Zacznij spokojnie, od całowania i głaskania podbrzusza, okolic prącia i jąder. To delikatne rejony, nie trzeba silnych bodźców. Ciekawym odczuciem dla niego podczas miłości francuskiej będzie lekkie dmuchanie na czubek penisa czy oblizywanie prącia z góry na dół. Można się tak bawić dość długo, aby doprowadzić go na skraj wytrzymałości. Potem dopiero włóż do ust samą końcówkę i obserwuj reakcje.

Miłość francuska dla mężczyzny najprzyjemniejsza jest, kiedy cały lub niemal cały penis jest w ustach partnerki. Wystarczy wtedy poruszać rytmicznie głową i lekko zasysać.

Jeśli obawiasz się o odruch wymiotny lub zakrztuszenie - spróbuj wziąć penisa do ust i kierować go na boki, do policzków, nie w stronę gardła. Wtedy odruch wymiotny nie nastąpi. A z jakiegoś powodu widok wybrzuszającego się rytmicznie policzka partnerki podnieca większość facetów.

Do miłości francuskiej warto dodać także stymulację członka u nasady ręką. Lekko zaciśnięte palce zwiększą erekcję, można też nimi poruszać.

Miłość francuska a HIV, kiła, rzeżączka

Czym można się zarazić przez miłość francuską? Poprzez seks oralny można zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak kiła czy rzeżączka. Ryzyko zakażenia chorobami w czasie seksu oralnego zwiększa się, jeśli dopuszczamy kontakt ust z ejakulatem, ale i bez tego jest dość wysokie. Ochroną przed tymi chorobami jest użycie prezerwatywy.

Czy można zarazić się HIV przez miłość francuską? Tak, szczególnie jeśli do ust dostanie się sperma. Ryzyko zarażenia się poprzez kontakt ze śliną lub preejakulatem jest bardzo niskie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Czy da się odbudować życie seksualne po zdradzie? Dr Andrzej Depko komentuje

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: redhumv/Getty Images

Pozostałe wiadomości