Związki i seks

Jak nagrywa się sceny seksu w filmach? Tymi gadżetami aktorzy zasłaniają miejsca intymne

Związki i seks

Autor:
Justyna
Piąsta
kobieta i mężczyzna całują się

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda praca aktorów podczas kręcenia scen erotycznych w filmach. Czy rzeczywiście ich ciała są nagie, kiedy ze wszystkich niemal stron otaczają ich ludzie pracujący na planie? O tajnikach scen seksu opowiada na TikToku koordynatorka intymności.

Sceny erotyczne w filmach

Jessica Steinrock od lat pracuje jako koordynatorka intymności na planach filmowych i w serialach. Układa erotyczne choreografie, które pozwalają artystom realistycznie zagrać moment zbliżenia, by widz miał wrażenie, że to, co dzieje się na ekranie, jest prawdą. Jej zadaniem jest także sprawowanie pieczy nad aktorami, by w scenach seksu czuli się swobodnie i bezpiecznie. Przed rozpoczęciem nagrań zawsze więc spotyka się z aktorami i pyta, jakie mają nastawienie, czy czegoś się obawiają.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

- Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że mamy granice, których nie chcielibyśmy przekroczyć, aż do momentu, kiedy musimy się z nimi zmierzyć. Dlatego nie powinniśmy się martwić tym, jeśli będziemy chcieli zmienić zdanie - powiedziała Jessica w jednym z nagrań umieszczonych w mediach społecznościowych.

Sekrety scen seksu w filmach i serialach

Koordynatorka przygotowuje dla aktorów gadżety, które ułatwiają im nagrywanie scen seksu. Kiedy aktorka chce zakryć miejsca intymne, ale nie może włożyć dolnej części bielizny, bo będzie ją widać na ekranie, wówczas zakłada stringi bez sznurków, które przykleja się do ciała. Dodatkowo można użyć taśm w kolorze skóry. One również będą świetnym kamuflażem.

Panie, chcąc przysłonić biust, mogą korzystać z silikonowych nakładek. Zakrywają większą część piersi lub same sutki. Z kolei panowie, którzy wolą zakryć przyrodzenie, mogą skorzystać ze specjalnego woreczka. Dzięki tym gadżetom, aktorzy czują się swobodnie, a mimo to widz wciąż ma wrażenie, że bohaterowie na ekranie są nadzy.

Głównym elementem scen erotycznych jest ruch. By stworzyć iluzję intymności, często aktorów filmuje się od dołu lub z boku, nie pokazując miejsc intymnych. Ponadto korzysta się z dużych piłek do gimnastyki lub pilatesu, na których kobieta może unosić się, jak gdyby naprawdę kochała się z filmowym partnerem. Te proste rozwiązania sprawiają, że pikantne kadry filmowe wyglądają bardzo realistycznie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images, TikTok @intimacycoordinator

Pozostałe wiadomości