Ślub i wesele

Wyszła za mąż 11 razy i szykuje się do 12. ślubu. "Seks pozamałżeński to ciężki grzech"

Ślub i wesele

Autor:
Justyna
Piąsta

Uzależnienie od miłości może przerodzić się w ślubny nałóg. Poszukiwanie idealnej drugiej połówki nie jest proste, o czym przekonała się 52-letnia Monette. Była mężatką aż 11 razy i chce wyjść za mąż po raz kolejny. Jak wyznała, wielokrotnie decydowała się na ślub w obawie o wykluczenie z Kościoła.

Śluby ze względów religijnych

Monette jest jedną z uczestniczek programu "Nałogowe panny młode". Pochodzi z miejscowości Hurricane w stanie Utah w USA. Wywodzi się z bardzo religijnej rodziny mormonów.

- W mojej rodzinie seks pozamałżeński nie wchodził w grę, to ciężki grzech. Bałam się wykluczenia z Kościoła. Pragnęłam intymności, więc kiedy znajomość nabierała rumieńców, stawiałam partnera wobec decyzji. Ślub albo rozstanie. Zwykle kończyło się ślubem - przyznała Monette.

"Ślub od pierwszego wejrzenia"

Ach, co to był za ślub
Ach, co to był za ślub Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Część jej związków trwała bardzo krótko. Ile razy wychodziła za mąż tylko po to, żeby nie łamać religijnych zakazów? - Za drugim, trzecim, czwartym, piątym, szóstym i siódmym razem. Dopiero w dwóch ostatnich zdecydowałam się na seks przed ślubem. 9 razy trzymałam się zasad - podkreśliła 52-latka.

Córka Monette, Mercedes, urodziła się na trzy lata przed pierwszym rozwodem mamy. - Była przy mnie ten cały czas. Twardo stąpa po ziemi, dlatego cenię jej rady. Sama zbyt ulegam emocjom. Doskonale radziłam sobie w pojedynkę, ale i tak wychodziłam za mąż. Najdłużej wytrzymałam sama jakieś dwa miesiące. Czułam, że wypada mieć męża - wyznała wielokrotna panna młoda.

Wspólnota religijna oczekiwała od swoich członków określonego modelu życia. - Ludzie traktowali samotne macierzyństwo lekceważąco. Mama uznawała chyba, że skoro jedno małżeństwo się nie udało, należy szukać następnego. Gdyby nie religia, nie wychodziłaby za mąż aż tyle razy - podkreśliła.

Do dwunastu razy sztuka?

Monette jest w kolejnym związku, który trwa ponad 2 lata. Z tym partnerem również planuje ślub. - Nie wstydzę się, że byłam wielokrotnie mężatką. Przeszłości nie cofnę. Wyciągnęłam wnioski. 11 ślubów nie odbiera mi prawa do poszukiwania prawdziwej miłości. Uwielbiam być zakochana - wyznała 52-latka.

- Mama 11 razy wychodziła za mąż. Do większości ojczymów mówiłam "tato". Na pierwszej stronie pamiętnika spisałam gdzie i z którym mieszkałyśmy, żeby się nie pogubić. Kiedy odchodzili, świat stawał na głowie. Nie chowam urazy, ale swoje przeżyłam - powiedziała Mercedes.

Choć małżeństwa się nie udawały, to Monette nigdy nie zwątpiła w miłość. Wciąż wierzy, że ślub i małżeństwo to coś pięknego.

"Nałogowe panny młode" - gdzie i kiedy oglądać?

Premierowe odcinku programu "Nałogowe panny młode" we wtorki o godz. 20:00 na antenie TLC. Odcinki są również dostępne na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości