Ślub i wesele

Jak bawić się na weselu bez grzechu? Odpowiedź księdza oburzyła internautów. "To dla mnie niezrozumiałe"

Ślub i wesele

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Kobieta.gazeta.pl
Ksiądz, wesele, grzech

TikTok to platforma, na której możemy znaleźć odpowiedź na prawie każde, nurtujące nas pytanie. Jeden z użytkowników postanowił zapytać księdza, czy zabawa na weselu w piątek jest grzechem. Duchowny odpowiedział, a jego słowa oburzyły niektórych internautów.

Wesele w piątek a grzech

TikTok to aplikacja, na której możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Konta na tej platformie zakładają użytkownicy z całego świata. W swoich nagraniach dzielą się swoją wiedzą, radami i doświadczeniami. Wśród polskich twórców możemy znaleźć m.in. księdza Sebastiana Picura.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Profil duchownego cieszy się dużą popularnością, ponieważ do tej pory zaobserwowało go już ponad pół miliona osób. Ponadto pod każdym filmem znajdziemy setki komentarzy i tysiące polubień. W jednym z nagrań ks. Sebastian postanowił odpowiedzieć na pytania od internautów. Jedno z nich dotyczyło zabawy na weselu w piątek.

Ślub w piątek - jak nie zgrzeszyć?

Obserwator zapytał duchownego, czy w tym przypadku dochodzi do popełnienia grzechu. - W piątek idę na ślub, para młoda jest niewierząca, jak świętować w piątek i nie mieć grzechu? - zapytał.

- Jeśli wtedy nie przypada uroczystość, to proszę skontaktować się z ks. proboszczem parafii, na której odbywa się przyjęcie i poprosić o dyspensę (od pokarmów mięsnych) - wytłumaczył ksiądz Sebastian Picur.

Wesele bez grzechu Źródło: TikTok

Odpowiedź duchownego wzbudziła ogromne emocje. - "Wyobraziłem sobie, jak ktoś leci do proboszcza i prosi o pozwolenie na zjedzenie kotleta w piątek", "To bardzo smutne, jak ludzie pozwalają sobie swoje jedyne życie uporządkować pod nieznajomych w czarnym ubraniu", "Jestem wierzący, ale coś takiego jak dyspensa to dla mnie niezrozumiałe" - czytamy w komentarzach.

Jedna z użytkowniczek postanowiła zapytać księdza, ile kosztuje taka dyspensa? - Z postaw księży, z którymi się spotkałem, wiem, że dyspensa od pokarmów mięsnych nic nie kosztowała. Księża zachęcali do postu w inny dzień - podsumował duchowny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gregorydean/Getty Images

Pozostałe wiadomości