Porady

Czym myć panele podłogowe? Ta domowa mieszanka działa cuda. "Będą idealnie nabłyszczone"

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Czym myć panele podłogowe
Czym myć panele podłogowe
wideo 2/8
Czym myć panele podłogowe

Mycie paneli to czynność, którą większość z nas wykonuje nawet kilka razy w tygodniu. Wiele osób ma jednak problem ze smugami, które pozostają po czyszczeniu. Są one widoczne szczególnie w świetle dziennym. Jak sobie z nimi poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała autorka poradników Małgorzata Świgoń.

Czym myć panele?

Ilość paneli podłogowych dostępnych na rynku jest bardzo różnorodna. Możemy wybrać modele winylowe, drewniane czy laminowane. Czym je czyścić, by cieszyć się piękną podłogą bez smug? W przypadku paneli drewnianych czyścimy je tak, jak podłogę z drewna, dlatego wymagają one najwięcej zabiegów.

- Musimy uważać, żeby ich nie zamoczyć i nie zarysować. To też zależy jakie drewno, czy olejowane, czy lakierowane. Musimy do tego dostosować odpowiednie środki - wyjaśniła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Świgoń. - Jeśli chodzi o panele winylowe i laminowane, to właściwie, jeśli kupimy panele o odpowiedniej klasie ścieralności, to te winylowe, które są wodoodporne - mało im szkodzi - dodała specjalistka.

Błyszczące panele bez smug

Autorka poradników opowiedziała o ciekawym sposobie na umycie paneli drewnianych. Ekspertka postanowiła zastąpić wkład do mopa białymi skarpetkami, które łatwiej uprać po sprzątaniu. - Żeby ułatwić sobie pracę i żeby nie przyciągać, kurzu używamy preparatu do czyszczenia mebli - tłumaczyła. - Jak spryskamy sobie tę skarpetę i przetrzemy, to będą idealnie nabłyszczone i dłużej będą czyste - dodała.

Małgorzata Świgoń zaprezentowała widzom również kilka domowych sposób na błyszczące panele bez smug. Autorka poradników wykorzystała do tego miksturę składającą się z octu połączonego z gałązkami sosny i listkami eukaliptusa. - Rośliny zalałam ciepłym octem z wodą. Jak to postoi, to nabiera całkiem przyjemnego zapachu i dodajemy do wody, którą później myjemy podłogę - wyjaśniła.

Mieszankę możemy urozmaicić też za pomocą cynamonu, który daje nam piękny zapach oraz oleju mogącego zastąpić nabłyszczacz. - Tutaj przestrzegam, że panele mają instrukcję obsługi. Tam jest powiedziane, czym można czyścić i warto to sprawdzić - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości