Ceny paliw na stacjach benzynowych - diesel najdroższy w historii

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24/Business Insider
Stacja benzynowa

Pomimo obniżek VAT kierowcy krótko cieszyli się niskimi cenami na stacjach benzynowych. W ubiegłym tygodniu podrożał zarówno olej napędowy, jak i benzyna Pb95. Dlaczego ceny paliw wciąż rosną? Ile aktualnie trzeba za nie zapłacić?

Rekordowo wysokie ceny za olej napędowy

Jak poinformował portal e-petrol, obecna cena oleju napędowego za litr jest rekordowa. Obecnie kosztuje on 7,66 zł za litr i jest to wzrost o 37%. Przyczyną są rosnące ceny za zakup w hurcie. W sprzedaży detalicznej benzyna Pb95 kosztuje 6,67 zł za litr. Rekordowo wysoką cenę ma autogaz - średnia wynosi 3,79 zł za litr. 

Motoryzacja

Ceny samochodów używanych poszły w górę
Ceny samochodów używanych poszły w góręDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Kierowcy w Polsce krótko cieszyli się obniżkami na stacjach paliw. Koniec marca przynosi kolejne podwyżki - najbardziej dotkliwe dla tankujących olej napędowy, którego średnia ogólnopolska cena poszybowała do najwyższego w historii notowań e-petrol.pl poziomu - podaje portal e-petrol.pl.

Ceny paliw na stacjach benzynowych

Na mapie paliwowej Polski wyraźnie wyróżnia się Wielkopolska. Tam cena za benzynę Pb95 wynosi 6,63 zł/l, a za olej napędowy 7,63 zł/l. Z kolei LPG najtańsze jest na Lubelszczyźnie - kosztuje 3,70 zł/l. Najwięcej za benzynę 95-oktanową zapłaci się na Podlasiu - średnio kosztuje 6,71 zł/l. Olej napędowy jest najdroższy w województwie lubelskim, bo 7,72 zł/l. Z kolei na Dolnym Śląsku i Pomorzu zapłacimy najwięcej za autogaz - 3,81 zł/l. 

- Na przeciwległym biegunie cenowym, jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, znajduje się natomiast Podlasie, gdzie jest ona najdroższa - za jej litr płaci się tam 6,71 zł. We wspomnianym województwie lubelskim najwięcej kosztuje tankowanie oleju napędowego - 7,72 zł/l, a na Dolnym Śląsku i Pomorzu z ceną 3,81 zł/l najdroższy jest autogaz - poaje portal e-petrol. 

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24/Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: MarioGuti/Getty Images

Pozostałe wiadomości