Styl życia

Mistrzyni świata w tańcu mażoretkowym i jej droga do sukcesu. "Rozwijam się i idę do przodu"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marta Wrońska
Mistrzyni mażoretek
Mistrzyni mażoretekDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Natalia Rucińska od najmłodszych lat pasjonuje się tańcem mażoretkowym. Regularne treningi i wsparcie najbliższych pozwoliły jej osiągnąć godny podziwu sukces. W Dzień Dobry TVN utalentowana siedemnastolatka opowiedziała o wyzwaniach, z jakimi mierzy się jako mażoretka.

Natalia Rucińska - mistrzyni świata w tańcu mażoretkowym

Natalia Rucińska już jako mała dziewczynka wykazywała zainteresowanie tańcem mażoretkowym. Wyjątkowa pasja szybko stała się nieodzownym elementem jej codzienności. Ambitna tancerka może poszczycić się wieloma osiągnięciami, które stanowią najlepszy dowód jej nieprzeciętnego talentu.

- Mam około stu medali, kilka razy zostałam mistrzynią Polski na żywo. Potem przyszła pandemia, zdobyłam pierwsze miejsce na mistrzostwach świata, Europy online - wyjaśniła siedemnastolatka. Dodała też, że na przestrzeni ostatnich lat miała szansę spróbować swoich nie tylko jako artystka solowa. - Tańczyłam w wielu zespołach, ale już od dwóch lat tańczę sama, rozwijam się i idę do przodu - wyznała mażoretka.

Taniec

Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Taniec mażoretkowy - rodzinna pasja

Mama Natalii Rucińskiej przez wiele lat związana była z tańcem ludowym, dlatego z godnym podziwu zapałem wspiera córkę w realizacji wyznaczonych celów. Angażuje się w pomoc dotyczącą choreografii i muzyki, z nieskrywaną przyjemnością projektuje też spektakularne stroje, które obok batonów, pomponów, flagi i buławy, stanowią ważny atrybut każdej mażoretki.

- Jak się urodziła Natalia pomyślałam, że pójdzie w moje ślady - wspominała Olga Rucińska.

Tata tancerki również nie pozostaje obojętny na wyjątkową pasję pociechy. Z dumą przygląda się poczynaniom siedemnastolatki i cieszy się z jej licznych sukcesów.

- Wspieramy córkę, bo widzimy, że kocha to, co robi - podsumował Grzegorz Ruciński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości