Hobby

Słodkie arcydzieła Izabeli. "Nie wykazywałam żadnych talentów plastycznych"

Hobby

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Izabela Kaczyńska
Słodkie arcydzieła Izabeli
Słodkie arcydzieła IzabeliDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Izabela Borys-Tarkowska pasję do robienia tortów odkryła dzięki swoim dzieciom. Na co dzień pracuje w banku, a w wolnym czasie tworzy słodkie arcydzieła. Skąd czerpie inspiracje i czy zawsze wszystko jej się udaje?

Torty Izy - od porażki do arcydzieła

Pani Izabela początki swojej przygody z pieczeniem tortów wspomina jako pasmo niepowodzeń. Jednak motywujące prośby dzieci nie pozwoliły jej się poddać. Inspiracji poszukiwała w Internecie i różnych grupach na Facebooku.

- Torty dla mnie są odskocznią od pracy, mogę się wyżyć artystycznie, o co nie posądzałabym siebie nigdy. Nie wykazywałam żadnych talentów plastycznych - mówi Pani Iza.

Profesjonanli cukiernicy swoje prace nad tortem rozpoczynają od szczegółowych projektów, rozpisując każdy etap powstawania wypieku. Pani Iza kieruje się własną wizją, spontanicznie oddając się swojemu hobby.

- Ja mam po prostu wizję, co być powinno, jaki jest główny temat i głównie idę na żywioł - mówi.

Praca nad tortem. "Nie zawsze wszystko wychodzi"

Pani Iza podkreśla, że tort zawsze może się nie udać, bez względu na doświadczenie cukiernika. Zwłaszcza, że powstawaniu małego arcydzieła towarzyszą ogromne emocje

- Ja siedziałam skulona pod lodówką płacząc, bo krem wyciekł, tort popękał. Niejednokrotnie mąż mówił, że to ostatni tort który upiekłam, bo dłużej tego nie zniesie - wspomina bohaterka naszego programu.

Przy pracy nad tortami, często towarzyszą Izie jej dzieci. Pomoc mamie niesie za sobą słodkie doznania, bo kto nie lubi oblizać łyżki ze słodkim kremem?

- Czasem mama da rozbić jajko, ubić śmietanę, zależy jaki ma humor - opowiada córka Pani Izy, a syn dodaje: - Najczęściej, jak mama już skończy i włoży krem do tortu i coś tam zostanie, to nam pozwala wziąć łyżkę i zjeść.

Pani Iza, mimo że jest samoukiem, to już może poszczycić się dużymi osiągnięciami i nagrodami. Z sukcesem brała udział w konkursach m.in. Dekoracji Cukierniczych na międzynarodowych targach Expo Sweet 2020 w Warszawie oraz Internetowych Mistrzostwach Cukierniczych w 2021, zorganizowanych przez Platformę Sweets CompeteeOn, na których zajęła pierwsze miejsce w kategorii Tort Dziecięcy oraz trzecie w kategorii Kwiaty Maślane.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Izabela Kaczyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości