60 kg mięsa, 170 kg ziemniaków. Szymon Czerwiński sprawdził, jak wygląda praca w szkolnej stołówce

Źródło: Dzień Dobry TVN
Szkoła od kuchni
Szkoła od kuchni
Długa młodość? Mam na to przepis
Długa młodość? Mam na to przepis
Placuszkowy zawrót głowy
Placuszkowy zawrót głowy
Comfort food, czyli jak zjeść wspomnienia
Comfort food, czyli jak zjeść wspomnienia
Zapieczmy to razem!
Zapieczmy to razem!
Sprytne domowe zapiekanki Szymona Czerwińskiego
Sprytne domowe zapiekanki Szymona Czerwińskiego
Lekkie, wiosenne propozycje Szymona Czerwińskiego
Lekkie, wiosenne propozycje Szymona Czerwińskiego
Szymon Czerwiński wstał o godz. 4:30 rano, aby punktualnie o 6:00 zjawić się w kuchni Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku. Słynny kucharz postanowił przekonać się na własnej skórze, jak wygląda niezwykle wymagająca praca na stołówce, w której obiady wydaje się dla setek uczniów.

Szymon Czerwiński w szkolnej kuchni

Praca w stołówce wymaga niezwykle sprawnej organizacji. Dość powiedzieć, że w Szkole Podstawowej nr 86 w Gdańsku obiady dla 580 osób przygotowuje 8-osobowy zespół. Szymon Czerwiński towarzyszył mu w pichceniu piersi z kurczaka, ziemniaków i surówki. W tym celu kucharze musieli przerobić aż 60 kg mięsa i 170 kg ziemniaków.

Jakie wytyczne obowiązują przy przygotowywaniu szkolnych obiadów? - Musimy mieć dwa razy w tygodniu ziemniaczki, ryż, kasza. Ryba jest raz w tygodniu. Przyprawiamy tylko przyprawami naturalnymi. Nic nie może być z chemią - wytłumaczyła Szymonowi Paulina Potuszyńska, szefowa szkolnej stołówki.

Organizacja pracy w szkolnej stołówce

Goszczący w gdańskiej szkole Szymon był pod wielkim wrażeniem sposobu, w jaki pracownice kuchni dzielą się obowiązkami. - Jesteśmy podzielone po dwie osoby w grupie. My z Moniką dzisiaj jesteśmy odpowiedzialne za zupę - tłumaczyła mu Lucyna Flisikowska, po czym oddelegowała kucharza do mieszania zupy.

- To jest chyba najprostsze dziś zadanie - ocenił Szymon.

A jak przygotowane na stołówce dania smakowały uczniom? Sprawdźcie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości