Styl życia

"Jak siostry" - nowy program w TVN Style. "Kobiety dowiedzą się z niego, że życie jest jak góra i dół"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Daria Pacańska
"Jak siostry". Kaja Kraska spotkała się z Claudine Diatta Umutesi
"Jak siostry"

"Jak siostry" to program o inspirujących kobietach, które postanowiły zamieszkać w kraju nad Wisłą. Redaktorka serwisu dziendobry.tvn.pl Daria Pacańska spotkała się z jego prowadzącą - Kają Kraską oraz bohaterką jednego z odcinków, Claudine Diatta Umutesi.

"Jak siostry" - o czym jest program?

Bohaterki najnowszego programu TVN Style podzielą się z widzami swoimi inspirującymi historiami. Zdradzą, jak to się stało, że trafiły do państwa leżącego nad Wisłą. Opowiedzą o tym, co najbardziej je zaskoczyło oraz jak wygląda ich codzienne życie. Wyjawią też w jaki sposób dbają o swoje zdrowie i urodę.

- To dla mnie pierwsza styczność z telewizją. Zazwyczaj z mężem kręcimy wszystko we dwójkę. Gramy teraz do jednej drużyny, każdy wie, co ma robić. Dostałam swobodę co do tego, co mogę mówić. Dla moich bohaterek to też zazwyczaj debiut przed kamerą, więc staram się je wesprzeć - mówiła prowadząca Kaja Kraska.

- Te pierwsze godziny wyglądają tak, że się nie znamy jeszcze, a musimy od razu wejść w tę rolę. Co jest proste, bo bohaterki są wyjątkowo otwarte - dodała.

Kaja Kraska o Polsce oczami obcokrajowców

Prowadząca program "Jak siostry", dzięki swoim bohaterkom może na nowo odkrywać nasz kraj. Jak sama przyznaje, wielokrotnie zaskakuje ją to, jak Polacy odbierani są przez cudzoziemców.

- To zupełnie inna podróż, niż przejechanie się po miastach Polski, tylko spojrzenie na nasz kraj oczami bohaterek, które z Polski nie są. To zupełnie inna perspektywa. To coś, czego nie byłabym w stanie dostrzec, bo każda z bohaterek ma swoje zaplecze i kody kulturowe. To fascynujące. (...) Nie byłam w krajach bohaterek, więc dowiaduję się np. jacy są Polacy, jeśli przychodzi do gościnności nie takiej, którą znamy z rodzinnych uroczystości, ale jak ktoś przyjeżdża do Polski - opowiadała Kaja Kraska.

Claudine Diatta Umutesi otworzyła w Poznaniu swój salon fryzjerski. Udział w programie to dla niej szansa na pokazanie części swojej kultury.

- Czuję się ambasadorką Afryki. Wszystko, co pozwala mi pokazać, jak wygląda moja inność, to mnie to motywuje. Kobiety dowiedzą się z tego programu, że życie jest jak góra i dół, trzeba walczyć i robić wszystko, żeby się nie poddawać - zdradziła uczestniczka w rozmowie z Darią Pacańską.

Odcinek z jej udziałem zadebiutuje na TVN Style już w niedzielę, 24 października o 16:45.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Daria Pacańska/Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości