Styl życia

Odnosi sukcesy jako modelka z zespołem Downa: "Nie postrzegam niczego jako ograniczenia"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Dziewczyna z zespołem Downa

Chelsea Werner udowadnia, że chcieć to móc. Wystarczy tylko mieć marzenia i sumiennie za nimi podążać. Dziewczyna mimo tego, że urodziła się z zespołem Downa, czerpie z życia garściami. Nie tylko zastała modelką, ale także 4-krotną mistrzynią olimpijską.

Wygląd nie ma znaczenia

Chelsea Werner urodziła się w Danville w Kalifornii. Lekarze twierdzili, że dziewczynka z powodu zespołu Downa nie będzie mogła chodzić, aż do 2. roku życia. Rodzice nie poddali się jednak i zadbali o to, by córka uprawiała różne sporty, dzięki którym będzie rozwijała swoją sprawność ruchową. W wieku 8 lat Chelsea rozpoczęła przygodę z gimnastyką. Wytrwałość, konsekwencja i godziny spędzone na treningach sprawiły, że zaczęła odnosić sukcesy. Gimnastyczka czterokrotnie wygrała krajowe Olimpiady Specjalne Stanów Zjednoczonych, a w wieku 27 lat mogła z dumą powiedzieć, że jest dwukrotną mistrzynią świata.

Jestem bardzo pozytywną osobą i nie postrzegam niczego jako ograniczenia. Jestem bardzo uparta i ciężko pracuję. Sposób, w jaki rodzice mnie wychowali, sprawił, że czuję się dobrze sama ze sobą

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Modelka z zespołem Downa

Kolejną pasją Chelsea Werner stała się moda. Dziewczyna zaczęła wrzucać do sieci swoje zdjęcia. Tak została dostrzeżona przez jedną z nowojorskich agencji - We Speak, która dąży do pozytywnych zmian w przemyśle modowym. Ideą firmy jest pokazywanie przed obiektywem unikalnych cech, zdrowego stylu życia, a przede wszystkim pozytywnego spojrzenia na osoby wyróżniające się z tłumu. Chelsea otrzymała więc szansę, by pokazać, że idealny wygląd czy sylwetka to nie wszystko. Tutaj liczy się coś więcej.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: SolStock/GettyImages

Pozostałe wiadomości