Jak zrobić konserwy w domu? Oto prosty sposób na schab peklowany. "Dajemy mnóstwo przypraw"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zrobić konserwy w domu? - napisy
Jak zrobić konserwy w domu? - napisy
Polska kuchnia jest najlepsza
Polska kuchnia jest najlepsza
Śliwkowy zawrót głowy
Śliwkowy zawrót głowy
Dobre, bo polskie
Dobre, bo polskie
Konserwy to dla wielu osób rzecz niezbędna, szczególnie gdy w grę wchodzą dalekie podróże. Jak zrobić je samodzielnie w domu? Czego potrzebujemy do ich przygotowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział kucharz Szymon Czerwiński.

Konserwy w domu - jak zrobić?

Konserwy to świetny wybór zarówno na dalekie podróże, jak i krótkie wycieczki piesze lub rowerowe. W Dzień Dobry TVN Szymon Czerwiński opowiedział widzom, jak wykonać je samodzielnie w domu.

- Możemy peklować mięso w solance albo w soli peklowej. Sól peklową używamy, gdy robimy na zimno - powiedział kucharz. Peklowanie ma na celu konserwację mięsa, nadaje dodatkowy smak i aromat. Może potrwać od kilku do kilkunastu dni. Jak przygotować schab peklowany na zimno?

Peklowanie na sucho

Oczyszczone, pozbawione wszelkich błon mięso posypujemy solą peklową (50 g/1 kg mięsa). Wcześniej mięso możemy nakłuć nożem lub widelcem, by sól dostała się do środka.

- Dajemy też od razu mnóstwo przypraw, np. majeranek, czosnek niedźwiedzi, odrobinę cukru, bo on także ma właściwości konserwujące. Mięso powinno być obtoczone w przyprawach z obu stron. To jest peklowanie na sucho - tłumaczył Szymon Czerwiński.

Mięso zawijamy w folię spożywczą, a następnie wkładamy do lodówki, gdzie trzymamy w 4-5 st. C przez 5 dni. - Codziennie przewracamy je na drugą stronę. Po 5 dniach oczyszczamy mięso, opłukujemy wodą i osuszamy ręcznikiem. Możemy jeść je na surowo lub uwędzić - zaznaczył kucharz w Dzień Dobry TVN.

Jak zrobić paprykarz? Obejrzyj nasze wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes