Świat

Zjednoczone Emiraty Arabskie – gdzie warto pojechać i co trzeba zobaczyć? Ciekawe miejsca i atrakcje

Świat

Aktualizacja:
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo szejków znajdujące się na południowym zachodzie Półwyspu Arabskiego. Już na pierwszy rzut oka widać tu bogactwo i przepych, które na taką skalę rzadko można zobaczyć w europejskich miastach. Planujesz podróż do Emiratów, ale nie wiesz, co warto zobaczyć? Poznaj listę najciekawszych miejsc i atrakcji w kraju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to nowoczesne, bogate i rozwinięte państwo. Wystarczyło tylko kilkanaście lat, aby jego miasta rozwinęły się w zastraszająco szybkim tempie, niektóre z nich nadal się rozrastają i zajmują coraz więcej pustynnej przestrzeni. To wszystko za sprawą szejków, którzy dysponują ogromnymi zasobami ropy naftowej. Klimat, jaki panuje w tym kraju Bliskiego Wschodu, jest nie do opisania i nie da się go porównać do żadnego innego na świecie. To właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można zobaczyć najwięcej drapaczy chmur, drogich willi czy olbrzymich centrów handlowych. Państwo słynie również z największego na świecie akwarium. Sprawdź, do jakich miast w Emiratach Arabskich najchętniej wybierają się zagraniczni turyści.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – do jakiego emiratu pojechać?

Zjednoczone Emiraty Arabskie dzielą się na 7 emiratów. Najmniejszy z nich to Adżman, za największy z kolei uznaje się Abu Zabi, w którym znajduje się stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich o tej samej nazwie. Oprócz nich można wyróżnić jeszcze Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajmę oraz Fudżajrę. Najbardziej turystyczne emiraty to z kolei Dubaj oraz Szarża. To tam organizowanych jest najwięcej wycieczek z polskich i zagranicznych biur podróży.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – atrakcje turystyczne

Burdż Chalifa (Burj Khalifa)

To najwyższy na świecie drapacz chmur o wysokości 829 metrów. Został zbudowany w Dubaju w 2009 roku. Ma 163 piętra, na których znajdują się biura, hotel, fontanny oraz prywatne apartamenty należące do najbogatszych osób z kraju i zza granicy. W Burdż Chalifa znajduje się również kilka punktów widokowych , dzięki którym turyści mogą podziwiać miasto z lotu ptaka. W przypadku Dubaju robi to naprawdę duże wrażenie.

Muzyczne i tańczące fontanny w Dubaju

Niedaleko Burj Khalifa można podziwiać przepiękne fontanny. Wśród nich znajduje się największa fontanna na świecie . Podczas pokazów woda wypuszczana jest na 150 metrów wysokości, a całość podświetlana jest z około 6 tysięcy małych lampek, co w rezultacie daje nieprawdopodobny i zapierający dech w piersiach efekt. Fontanny w Dubaju tworzą około 1500 różnorodnych kompozycji, a wszystkiemu towarzyszy muzyka.

Park tematyczny Ferrari World

Ferrari World znajduje się na sztucznie utworzonej wyspie położonej niedaleko emiratu Abu Zabi. Swoim kształtem budynek przypomina legendarny model samochodu Ferrari GT, na dachu znajduje się również logo marki, a wszystkie ściany pomalowane są na intensywnie czerwony kolor. Wewnątrz turyści mogą podziwiać różne modele aut włoskiego producenta, poznać ich historię oraz wykorzystane w nich technologie.

Wyspy Palmowe

Wyspy Palmowe to sztucznie utworzony archipelag trzech wysp u wybrzeży Dubaju. Usypywane regularnie od 2001 roku wyspy z piasku i kamieni stały się jedną z największych atrakcji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Według projektów na archipelagu się zarówno budynki mieszkalne, jak i użytku publicznego.

Dubai Mall i oceanarium

To największe centrum handlowe na świecie połączone z centrum rozrywki i usługami. Budynek znajduje się w Dubaju, a jego powierzchnia wynosi 112,4 ha. W środku turyści mogą przejść się po drogich, światowej sławy butikach i zrobić zakupy lub przejść się do kina czy skorzystać z innych atrakcji. Dużą popularnością cieszy się znajdujące się w Dubai Mall oceanarium , które zostało wpisane do księgi rekordów Guinnessa (ponownie ze względu na swoje rozmiary). W oceanarium można podziwiać ponad 30 tysięcy różnych gatunków zwierząt, w tym również rekinów.

Złoty rynek w Dubaju

Złoty rynek to prawdziwy raj dla wielbicieli biżuterii. Na targu można kupić naprawdę ładne ozdoby i dekoracje w niskich cenach (za sprawą wyjątkowo niskich podatków), w całości wykonane ze złota.

Meczety w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Na szczególną uwagę zasługują również meczety, które zostały wybudowane na terenie Emiratów Arabskich. Wszystkie charakteryzują się dużym dopracowaniem szczegółów, różnią się jednak stylami architektonicznymi. Przyjeżdżając na Bliski Wschód, warto wybrać się przede wszystkim do Meczetu Jumeirah uznawanego za jedną z najpiękniejszych świątyń islamskich na świecie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – kiedy jechać na Bliski Wschód? Pogoda i temperatura

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich panuje klimat gorący i suchy, temperatura często przekracza nawet 40℃ . Przez cały rok spada niewielka ilość deszczu. Najlepszym okresem do zwiedzania emiratów jest czas od października do kwietnia, wtedy bowiem pogoda jest najprzyjemniejsza.

Miłośniczka Bliskiego Wschodu. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Ras Al Khaimah – emirat czekający na odkrycie

Nie tylko Zanzibar zaprasza Polaków. Te kraje odwiedzisz bez kwarantanny i testu na koronawirusa

Dubaj – miasto pośrodku pustyni - co warto zobaczyć? Jakie są jeszcze najmodniejsze wakacyjne kierunki w 2019 roku?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości