Saint-Tropez - atrakcje i plaże. Co warto tam zobaczyć?

plaża
Saint-Tropez – atrakcje i plaże. Co warto zobaczyć?
Źródło: John Harper/Getty Images
Saint-Tropez to miejscowość i zarazem gmina we Francji, położona w południowym rejonie administracyjnym Francji na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Saint-Tropez nazywane jest stolicą Francuskiej Riwiery. Co sezon przybywa tam wielu turystów spragnionych wypoczynku.

Saint-Tropez to miejscowość, do której zjeżdżają się sławy z całego świata - gwiazdy telewizji, sportu, filmu, a także najbogatsi ludzie pływający na jachtach w Zatoce Milionerów. Jednak równie często plaże w tym regionie odwiedzają rodziny z dziećmi. Wcale nie powinno nas to dziwić, ponieważ Lazurowe Wybrzeże zachwyca widokami.

Dzień Dobry TVN - Co było w programie w środę 24 sierpnia 2022 r.?

DD_20220824_Wystep_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Maria Niklińska w piosence "Something Like Real"
Maria Niklińska w piosence "Something Like Real"
Pogoda na dziś
Pogoda na dziś
Dlaczego Polaków dopada stresslaxing?
Dlaczego Polaków dopada stresslaxing?
Zastępczy rodzice z zoo
Zastępczy rodzice z zoo
Kompletujemy wyprawkę dla ucznia i przedszkolaka
Kompletujemy wyprawkę dla ucznia i przedszkolaka
Stacyjka pełna tajemnic
Stacyjka pełna tajemnic
Jak utrwalić opaleniznę po wakacjach?
Jak utrwalić opaleniznę po wakacjach?
Wakacje pod namiotem
Wakacje pod namiotem
Rodzina Tolaków i podróże kamperem po Polsce
Rodzina Tolaków i podróże kamperem po Polsce
Show-biznesowe nowinki
Show-biznesowe nowinki
 Eliza i Jay – wygrali miłość
Eliza i Jay – wygrali miłość
Dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości Ukrainy
Dzisiaj obchodzimy Święto Niepodległości Ukrainy

Zwiedzanie Saint-Tropez

St.Tropez nie jest dużą gminą, zajmuje powierzchnię 11,17 km2. Szacuje się, że zamieszkują ją ok. 6 tyś osób, a gęstość zaludnienia wynosi nieco ponad 500 osób na km2. Saint-Tropez znajduje się w departamencie Var. Najlepiej zwiedza się je poza sezonem, kiedy na ulicach i plażach nie ma tłumów. W Saint-Tropez jest wiele uroczych miejsc, to m.in. wąskie uliczki, zakamarki, piękne domy i kamieniczki w ciepłych kolorach.

Jednym z obiektów w St. Tropez, które warto zwiedzić, jest Muzeum Zwiastowania, zlokalizowane w dawnej kaplicy położonej niedaleko portu. Kolejne muzeum godne polecenia znajduje się w cytadeli zbudowanej na przełomie XVI i XVII wieku - to Muzeum Marynarki Wojennej Saint-Tropez.

Będąc w St. Tropez, koniecznie trzeba zobaczyć latarnię morską wznoszącą się na 15 metrów. Ciekawym, choć niepozornym obiektem, jest kaplica św. Anny. Kaplicę tę wybudowano jako wotum za uchronienie miasta przed epidemią dżumy. Kaplica usytuowana jest na wzgórzu Mont Pecoulet i otacza ją piękna roślinność, jak np. cyprysy i sosny. Urok kaplicy doceniają zarówno mieszkańcy St. Tropez, jak i ludzie spoza Francji – brał w niej ślub Mick Jagger, kręcono tam również sceny do filmów z udziałem Louisa de Funesa. Saint-Tropez i okolice to wymarzone miejsca do uprawiania różnorodnych sportów: żeglarstwa, nurkowania, turystyki pieszej oraz rowerowej. Przez cały rok organizowane są najróżniejsze wydarzenia i festiwale. Do najbardziej znanych zalicza się święto miasta obchodzone w maju, święto muzyki w środku sezonu, a także październikowe regaty.

Plaże w St. Tropez

Większość turystów przyjeżdża do St. Tropez nie ze względu na obiekty sakralne czy muzea, ale również ze względu na piękne plaże. Wielu twierdzi, że najpiękniejsze plaże we Francji znajdują się właśnie w Saint-Tropez. Oto najważniejsze z nich:

 • Plaża Pampelonne - najpopularniejsza plaża Lazurowego Wybrzeża. Właściwie plaża ta nie znajduje się ściśle w Saint-Tropez. Oddalona jest od miasteczka o 4,5 km. Jest to plaża piaszczysta, długa i szeroka. Na całej jej długości znajdują się restauracje i knajpki oraz najsłynniejszy klub plażowy świata – Le Club 55 , w którym goszczą największe gwiazdy. Plaża Tahiti - plaża łączy się z plażą Pampelonne, ale znajduje się bliżej Saint-Tropez. Można do niej dotrzeć z centrum nawet pieszo. Dozwolone jest tu opalanie się topless. Plaża Canebieres - plaża zlokalizowana jest w Saint-Tropez. Jest mała i znajduje się za wzgórzem z cytadelą. Plaża Salins - mała plaża zlokalizowana w centrum Saint-Tropez, można się na nią dostać przez route des Salins.

  Jeżeli turysta chce wypocząć na mniej zatłoczonych plażach, a ma do dyspozycji samochód, może wybrać te nieco oddalone od Saint-Tropez. Jedną z takich plaż jest Bonne Terrasse, zlokalizowana u cypla Camarat. Nudyści chętnie korzystają z plaży l’Escalet. Do St.Tropez można również przyjechać poza sezonem, wtedy plaże pustoszeją. Niestety, razem z nimi zamykanych jest wiele punktów gastronomicznych. Pomimo tego, wielu turystów ceni sobie taki wypoczynek.

  Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

  Zobacz także:

  Autor: Adrian Adamczyk

  Źródło zdjęcia głównego: John Harper/Getty Images

  podziel się:

  Pozostałe wiadomości