Porady

Była pracownica hotelu ostrzega gości. "Nigdy nie używajcie szklanek w pokojach"

Porady

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Pokój hotelowy

Janessa Richard zamieszcza na TikToku nagrania, w których ujawnia kulisy działań personelu hotelowego. W ten sposób przestrzega gości przed tym, czego lepiej nie robić w pokojach, nawet tych względnie czystych. - Też pracowałam w hotelu i mogę to wszystko potwierdzić - przyznała jedna z internautek.

Czego lepiej nie robić w pokoju hotelowym?

Na pierwszy rzut oka widzimy piękny hotelowy pokój, idealnie złożoną pościel, miniekspres do kawy i zestaw mydełek w łazience. Pięknie i pachnąco. Można byłoby tu zamieszkać. Jednak z nagrań Janessy Richard dowiadujemy się, że jest to złudne, a czystość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego była pracownica przestrzega wczasowiczów przed tym, czego powinni unikać podczas pobytu.

Pierwsza porada dotyczy szklanek, które często stawiane są w pokoju wraz z wodą. - Nie polecam picia z tych szklanek. Często nie są one wymieniane, przynajmniej tak długo, jak wyglądają na czyste - przyznaje TikTokerka. Jak dodała, przed użyciem lepiej je samemu umyć lub wyparzyć.

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Okazuje się, że nie tylko szklanki są rzadko wymieniane. To samo dotyczy narzuty oraz kapci, jeśli nie są widoczne ślady użytkowania. Dlatego lepiej sprawdzić, czy folia na obuwie nie została naruszona. Janessa Richard radzi też, by nie chodzić boso po pokoju. Dywany są wprawdzie odkurzane, lecz bardzo rzadko porządnie czyszczone. - Kiedy mówię rzadko, to mam na myśli, że może raz na rok. (...) Zawsze upewnij się, że nosisz skarpetki lub kapcie - wyjaśniła.

TikTok prawdę ci powie?

Była pracownica w każdym nagraniu podkreśliła, że opowiada wyłącznie o swoich doświadczeniach i być może w innych hotelach przykładają większą uwagę do czystości. Natomiast w komentarzach odezwało się sporo kobiet, które potwierdziły słowa autorki filmów.

"Też pracowałam w hotelu i mogę to wszystko potwierdzić", "Niewiele się zmieniło...", "Pracowałam dla dużej sieci przez dwa lata. Przez ten czas pokoje nie zostały dokładnie wysprzątane", "Jeśli łóżko wyglądało na nieużywane, nie zmieniało się pościeli. Taka polityka", "Najgorsza jest uniwersalna szmatka, która służy do wycierania toalety, zlewu i lustra" - czytamy.

Sprzątanie pokoju hotelowego

Z kolei Elliana Madrid, która pracuje w hotelu jako sprzątaczka zamieściła nagranie na TikToku, w którym przyznała, że nie zlecano jej wyczyszczenia ekspresu do kawy ani wymienienia: poszewki na materac, kołdry, narzuty na łóżko oraz poduszki. - Zabieramy poduszkę tylko wtedy, gdy ma plamy - dodała w komentarzu.

Zobacz wideo: Jaki hotel wybrać na urlop z dziećmi?

Jaki hotel wybrać na urlop z dziećmi?
Jaki hotel wybrać na urlop z dziećmi? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Klaus Vedfelt/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości