Podróże

Nowe zasady wjazdu do Włoch. Co się zmienia od 1 czerwca?

Podróże

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Sycylia, Włochy
Dave G Kelly/Getty ImagesNowe zasady wjazdu do Włoch - poluzowano obostrzenia covidowe

Wiele krajów znosi obostrzenia po ponad dwóch latach pandemii COVID-19. Od 1 czerwca nowe zasady obowiązują we Włoszech. Co się zmienia? Jakie dokumenty trzeba wypełnić przed podróżą? Czy osoby niezaszczepione mogą wjechać do kraju?

Nowe zasady wjazdu do Włoch

Od 1 maja 2022 roku poluzowano obostrzenia we Włoszech. Od maja nie ma już obowiązku zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach. Wyjątek sanowi transport zbiorowy, sale sportowe, sale kinowe i teatralne oraz szpitale. Obowiązek zasłaniania ust i nosa nie dotyczy dzieci do 6. roku życia z niepełnosprawnościami lub schorzeniami wykluczającymi użycie maseczki. Całkowite zniesienie zasłaniania ust i nosa zaplanowano na 15 czerwca.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

We Włoszech w czasie pandemii trzeba było okazywać certyfikat przed wejściem do wielu miejsc. Od 1 maja zniesiono ten obowiązek. W szpitalach i domach opieki wciąż trzeba okazywać dokument. A od 1 czerwca nie ma obowiązku posiadania certyfikatu szczepień lub ozdrowieńca. Oznacza to, że osoby niezaszczepione mogą swobodnie wjeżdżać do Włoch.

Jakie dokumenty trzeba wypełnić przed wjazdem do Włoch po 1 czerwca 2022 roku

Po poluzowaniu obostrzeń w maju zdjęto obowiązek wypełniania formularza lokalizacyjnego przed przybyciem do Włoch. Wjeżdżając do kraju trzeba było okazać certyfikat potwierdzający szczepienie bądź przebytą chorobę. Osoby niezaszczepione miały obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu - PCR na 72 godziny przed przekroczeniem granicy bądź antygenowego na 48 godzin przed. Zasady dotyczące testów i certyfikatów zdjęto 1 czerwca. Od środy "wróciła normalność we Włoszech". Nie ma konieczności przedstawiania żadnych dokumentów o zaszczepieniu bądź przebyciu choroby, ani na wjeździe do kraju, ani na wejściu do miejsc publicznych. 

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Dave G Kelly/Getty Images

Pozostałe wiadomości