Do zobaczenia w Kapadocji. Czy warto skusić się na lot balonem?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Michał Cessanis, Marek Zieliński
Do zobaczenia w Kapadocji – balonowym raju
Do zobaczenia w Kapadocji – balonowym raju Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Michał Cessanis w ramach swojego cyklu "Do zobaczenia" tym razem wybrał się do Turcji, a konkretnie do Kapadocji. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest przelot balonem. Czy warto się na niego zdecydować?

Kapadocja - jakie atrakcje oferuje?

Kapadocja to jedna z najsłynniejszych starożytnych krain w środkowej Turcji. Według historyków to miejsce, gdzie narodziła się idea życia klasztornego. Tam też znajdują się słynne na cały świecie domy w skałach czy podziemne miasta. Jednak największą atrakcją Kapadocji są loty balonami. - Tylko ja chyba mogłem sobie wymyślić taką poranną przygodę. Zapragnąłem lotu balonem. Jak się jest w Kapadocji, to jest oczywista atrakcja. Trzeba się przelecieć balonem - powiedział Michał Cessanis.

Po kilkunastominutowej jeździe busem nasz reporter trafił na płaskowyż, gdzie balony przygotowane są do startu. - W sezonie takich balonów może tu startować nawet 200 - dodał.

Jak przebiegał lot balonem?

Podróż balonem trwa godzinę. - Leci się nad przepięknym krajobrazem, [...], który nazywany jest księżycowym. Czekałem na ten moment, żeby chociaż raz w życiu przelecieć się balonem i to jeszcze w taki pięknym miejscu - powiedział Michał Cessanis.

Pilotem balonu, którym leciał nasz dziennikarz była Seniz Tuzcu Timur. Kobieta wyznała, że zajmuje się tym już od 27 lat. - Jestem pierwszą pilotką balonów w Turcji. Byłam młodą dziewczyną, kiedy zapisałam się do klubu. Najpierw skalałam ze spadochronem, a potem latałam na paralotni - powiedziała.

Dodała, że loty balonami odbywają się w Kapadocji przez prawie 300 dni w roku. Jak lot podobał się naszemu dziennikarzowi? Czy jego zdaniem warto się na niego skusić? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Michał Cessanis, Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości