Wytycza szlaki turystyczne w Ugandzie. "Zrodziła się taka myśl, że fajnie by było podzielić się tymi górami z innymi"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Polak wytycza szlaki turystyczne w Ugandzie
Polak wytycza szlaki turystyczne w UgandzieDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Bartek Zobek jest podróżnikiem. Za namową koleżanki mężczyzna pojechał do Ugandy, gdzie wytycza szlaki turystyczne. Dlaczego się na to zdecydował? Jakie ma palny na przyszłość? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Z miłości do podróży

Bartek Zobek jest podróżnikiem. - To jest taki mój styl życia, że na zimę wyruszam, żeby pobyć w trochę cieplejszym klimacie. Nie jestem w stanie usiedzieć w jednym miejscu, chcę też zwiedzać, odkrywać. Znajoma poleciła mi Ugandę - mówił pan Bartek.

Mężczyzna poleciał tam, żeby zobaczyć nowy kraj. - A jak odkryłem na wschodzie Ugandy Góry Kadam. Zrodziła mi się taka myśl, że fajnie by było podzielić się tymi górami z innymi ludźmi, którzy lubią podróżować. Stwierdziłem, że po prostu wyznaczę i oznakuję tam szlak - mówił pan Bartek.

Podróżnik uświadomił sobie, że sokoro te góry nie są eksplorowane ani przez turystów, ani naukowców, to warto ściągnąć tam biologa. - Kiedy zobaczyłem ogłoszenie, pomyślałem, że to jest jedyna taka szansa w moim życiu. Rzuciłem wszystko i od razu do niego napisałem - mówił Remigiusz Szymański, biolog. - Był odkryciem tej wprawy. Oswajał mnie z tą przyrodą od strony naukowej. Zajął się zabezpieczeniem medycznym naszej wyprawy. No i został też [...] dźwiękowcem - mówił pan Bartek.

Polak wytycza szlaki w Ugandzie

- Chciałem, żeby ten szlak biegł najładniejszymi miejscami, oczywiście wykorzystując istniejące ścieżki. Miejscowi chodzili tam wypasać krowy, a po drugie chodzili tam też po to, żeby szukać liści czuwaliczki jadalnej, rośliny narkotycznej - mówił pan Bartek.

Pan Remigiusz wyznał, że spodziewał się dżungli, przez którą trzeba będzie się przedzierać. - Pojechaliśmy w porze suchej. Zdecydowana większość tego terenu wygląda tak naprawdę, jak sawanna. Jak tylko pojawia się stojąca czy płynąca woda, to od razu pojawiała się ściana zieleni. I tam się faktycznie wchodziło, jak do prawdziwej dżungli - mówił.

Jakie mają plany na przyszłość? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości