Stres i kolejki na lotnisku. Co zrobić, by nie czekać zbyt długo na bagaż?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Psia terapia na lotnisku
Psia terapia na lotnisku
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Nadawanie i odbieranie bagażu na lotnisku często bywa stresujące. Presja czasu, nerwowa atmosfera i tłumy ludzi nie ułatwiają zachowania spokoju. Okazuje się, że istnieją metody na to, by czas oczekiwania na to, by walizka pojawiła się na taśmie bagażowej był krótszy. Jak to zrobić?

Bagaże na lotnisku

Podróżowanie samolotem generuje wiele potencjalnie stresujących sytuacji. Nie tylko sam lot, ale i stanie w kolejkach bywa frustrujące Gdy dotrzemy już na miejsce, zwykle musimy jeszcze poczekać, aż nasze walizki  pojawią się na taśmie bagażowej. Istnieją jednak metody, które skrócą czas oczekiwania na torby i oszczędzą nam przebywania w nerwowym tłumie.

Choć wiele osób przybywa na lotnisko nawet kilka godzin przed planowanym lotem i szybko nadaje swój bagaż, według osób regularnie podróżujących samolotem, nasze walizki warto oddać do odprawy w ostatnim momencie. Wtedy istnieje największa szansa na to, że w miejscu docelowym pojawią się na taśmie jako jedne z pierwszych. Ta praktyka ma jednak swoje wady – odprawa wykonana na ostatnią chwilę również może być stresująca i ryzykowna, jeśli obawiamy się spóźnienia na samolot.

Metoda na szybki odbiór bagażu

Inną sprytną taktyką jest wybór walizki w charakterystycznym kolorze lub kształcie, która będzie wyróżniać się na tle innych bagaży. Wówczas nasze szanse na to, że osoby transportujące torby z samolotu na lotnisko chętniej sięgną po kolorową torbę, która wpada w oko. Sprawdzoną metodą jest też przyklejenie naklejki do naszej walizki z napisem "fragile" lub "delikatne". To oznaczenie sprawi, że nasze bagaże zostaną załadowane na taśmę jako jedne z pierwszych, ponieważ znajdować się będą naszczycie stosu z pozostałymi torbami, by nic im się nie stało.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: "The Sun"

Źródło zdjęcia głównego: Mario Tama / Staff/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości