Zleca prace domowe kilkuletnim dzieciom. "Czasami skaczą z radości, innym razem jęczą"

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl
Prace domowe - zadawać czy nie?
Prace domowe - zadawać czy nie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Rodzice bardzo często chcą od najmłodszych lat angażować swoje dzieci do różnych prac domowych. Pewna mama zleca już zadania swoim pociechom w wieku dwóch i czterech lat. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie internautów.

Angażuje dzieci do sprzątania

Jest wielu rodziców, którzy uważają, że dziecko, które od najmłodszych lat będzie miało swoje obowiązki, zyska świadomość, że nic nie dzieje się samo. The Sun napisało o mamie, która zdecydowała się do domowych prac angażować dzieci. Kallie Branciforte z Connecticut ma maluchy w wieku cztery i dwa lata. Kobieta przekazała im proste zadania, z których jednak nie zawsze chcą się wywiązać.

- Czasami skaczą z radości i chętnie wykonują swoje obowiązki. Innym razem jęczą i narzekają, gdy tylko o coś je poproszę - powiedziała Branciforte.

Przyznała także, że porządkowanie przestrzeni z pomocą Milesa i Finley wielokrotnie trwało dłużej, niż gdyby sama wszystko zrobiła. Praca nie musi być wykonana perfekcyjnie, samo podjęcie się zadań już jest dużym krokiem.

- Wiadomo, że dzieci nie składają koszulek jak ja. Moja dwuletnia córka prawie zawsze rozleje coś ze swojego talerza, jak go niesie. A gotowanie z dzieciakami może być jedną z najbardziej stresujących rzeczy dla każdego rodzica - zaznaczyła.

Zadania dzieci

Sprzątanie to nie jedyne zadanie dzieci kobiety. Czterolatek i dwulatka muszą między innymi nosić czyste pranie do swoich sypialni. Następnie je sortują i układają w szufladach. Dzięki tym obowiązkom, jak mówi Kallie, w przyszłości będą instynktownie wykonywać te prace.

Kiedy kobieta powiedziała w sieci o tym, co zleca swoim dzieciom, wielu rodziców wyraziło swoją aprobatę i jednocześnie podziwiało ją za cierpliwość.

- Zdarza się, że wolę niektóre rzeczy zrobić sama, bo tak jest szybciej. Uwielbiam jednak Twoje rady i postaram się je zastosować - napisała jedna z komentujących osób.

- To działa i te dobre nawyki zostaną z nimi w życiu dorosłych - dodała kolejna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Anastasiia Krivenok/Getty Images

Pozostałe wiadomości