Dziewczynka urodziła się z bardzo długimi rzęsami. "Dziwię się, że nikt nie chciał ściąć"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Edziecko.pl/TikTok
Czy moje dziecko, to dziecko alfa?
Czy moje dziecko, to dziecko alfa? Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Pewna dziewczynka urodziła się z bardzo długimi rzęsami. Nagranie, które ukazuje jej nietypową cechę wyglądu podbiło TikToka. Wielu internautów zachwyca się maluchem, ale są i tacy, którzy sugerują, że tak długie włoski mogą utrudniać funkcjonowanie.

Nietypowa długość rzęs

Większość kobiet marzy o pięknych i długich rzęsach, przez co wciąż poszukuje sposobów, by osiągnąć efekty prezentowane m.in. w kolorowych pismach czy reklamach. Niektóre z nas potrafią wydać majątek na kosmetyki stymulujące wzrost włosków lub po prostu decydują się na zagęszczenie ich za pomocą sztucznych kępek.

Okazuje się, że również w tym przypadku natura ma swoich ulubieńców, czyli osoby obdarzone pięknymi, gęstymi i długimi rzęsami. Wśród nich jest m.in. pewna dziewczynka, której nietypowy wygląd zachwycił internautów z całego świata.

Dziewczynka zachwyciła internautów

Nagranie prezentujące niezwykłą cechę wyglądu dziewczynki trafiło na TikToka. Widzimy na nim, jak długie i gęste są jej rzęsy. Wielu internautów nie dowierzało, że włoski mogły aż tak bardzo urosnąć. "To niesamowite", "Takie rzęsy to marzenie każdej kobiety", "Nie do wiary", "Przepiękna" - czytamy pod filmem.

Niektórzy użytkownicy TikToka sugerowali, że taka długość może budzić dyskomfort u dziecka. "Dziwię się, że nikt nie chciał ściąć tych rzęs", "Chyba trzeba je podciąć" - pisali.

Tak długie rzęsy mogą być przyczyną trichomegalii, czyli schorzenia powodującego ugięcie się powieki pod ciężarem rzęs. W takim przypadku gęstość oraz długość mogą m.in. utrudniać widzenie, dlatego należy regularnie przycinać włoski. Schorzenie może występować od urodzenia lub pojawić się w późniejszych latach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Edziecko.pl/TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Flavia Morlachetti/TikTok/Puzzledeco

Pozostałe wiadomości