Parenting

Obcięła córce włosy, bo miała dość ich rozczesywania. "Pozbyłyśmy się kłopotu"

Parenting

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
thesun.co.uk, tiktok.com
Obcinająca włosy fryzjerka

Czesanie włosów kilkuletniego dziecka to zadanie wymagające wprawy i cierpliwości. Zdarza się, że maluchy panicznie boją się grzebienia i za wszelką cenę próbują uniknąć rutynowego zabiegu. Pewna TikTokerka znalazła rozwiązanie tego problemu. Zabrała córkę do fryzjera i zafundowała jej krótkie strzyżenie. - Dzięki obcięciu włosów zmniejszyłyśmy napięcia między nami - zapewniła młoda mama w jednym z filmików. Co na to internauci?

Obcięła córce włosy, bo miała dość ich rozczesywania

Włosy kilkulatków są zwykle bardzo cienkie, dlatego szybko się plączą i sprawiają wiele problemów podczas czesania. Nie dziwi zatem fakt, że niejeden maluch protestuje na widok grzebienia czy szczotki. Okazuje się, że nie każdy rodzic jest gotowy to znosić. Zdaniem Gwenny, przedstawiającej się na TikTikToku jako Momma Cusses, istnieje prosty sposób na uporanie się z niesfornymi kosmykami dziecka. W jednym z filmików kobieta otwarcie przyznała, że w przeszłości obcięła córce włosy i dzięki temu szybko pozbyła się problemu.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Wiem, że niektórzy z was są już w sekcji komentarzy, pisząc cały akapit o tym, jak okropną jestem matką, jakie to traumatyczne i jak mogłam się tego dopuścić. Moja córka miała wtedy dwa lata i nienawidziła czesania włosów. Krzyczała, płakała, zgrzytała zębami i walczyła ze mną, kiedy próbowałam je rozplątać (...). Zabrałam ją do salonu fryzjerskiego. Wyszła z niego z bobem, kończącym się na linii podbródka. Pozbyłyśmy się kłopotu. Dzięki obcięciu włosów zmniejszyłyśmy napięcia między nami - wyjaśniła użytkowniczka modnej aplikacji.

Szczere wyznanie TikTokerki podzieliło internautów

Nagranie Gwenny wywołało w sieci niemałe poruszenie. Wielu internautów doszło do wniosku, że młoda mama wykazała się godną podziwu kreatywnością. Inni nie kryli oburzenia. Powód? Szczere wyznanie kobiety przywołało w ich pamięci przykre wspomnienia.

- "Byłam prześladowana z powodu krótkich włosów, a zawsze marzyłam o warkoczykach. Moja mama była samolubna, bo nie chciało jej się mnie czesać", "Moja mama sama obcięła mi włosy w łazience, kiedy byłam w trzeciej klasie. Do dziś mam traumę", "Nienawidzę strzyżenia, odkąd obcięto mi włosy w pierwszej klasie", "Nie obcinam włosów. To wina mojej mamy" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: thesun.co.uk, tiktok.com

Źródło zdjęcia głównego: Cavan Images/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości