Kiedy ciężarna synowa odmówiła jej pożyczki, wpadła w szał. "Dlaczego to robisz?"

Teściowa chciała pożyczyć pieniądze od ciężarnej synowej
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pierwszy taki poród w Polsce
Pierwszy taki poród w Polsce
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
Pewna przyszła mama postanowiła podzielić się w sieci swoją historią dotyczącą tego, jak została potraktowana przez swoją teściową. Tuż przed porodem matka jej męża poprosiła ją o pożyczkę. To, co usłyszała, jest skandaliczne.

Skandaliczna rada od teściowej

Kobieta opisała na forum internetowym skandaliczną sytuację, której doświadczyła za sprawą swojej teściowej. Przyszła mama będzie miała do zapłacenia rachunek za poród, który wyniesie około 8 tysięcy dolarów, w przeliczeniu na złotówki jest to mniej więcej 33 800 złotych.

Ze względu na wysokie koszty para próbuje oszczędzać, żeby nie brać kredytu. Co więcej, planuje poprosić o pomoc finansową rodziców. Jednak teściowa kobiety miała zupełnie inne priorytety. To ona chciała pożyczyć 300 dolarów, czyli około 1300 złotych.

- Ostatniej nocy mój mąż otrzymał telefon od swojej mamy z pytaniem, czy damy pieniądze jego siostrze (300 dolarów) na udział w pogrzebie wujka poza miastem w przyszłym miesiącu. Rodzina kiepsko stoi z pieniędzy. Obecnie siostra i mama mojego partnera są nam winne tysiące – tłumaczyła w zamieszczonym wpisie na Reddicie.

I dodała:

- Wyciągnęłam akta, które mam, dotyczące tego, co są winni, aby podać konkret mojemu mężowi podczas rozmowy i przypomniałam mu, że dzięki mojemu beznadziejnemu ubezpieczeniu będziemy na minusie 8 tysięcy dolarów za szpital za kilka miesięcy.

Mężczyzna wyjaśnił sytuację swojej mamie, co ją rozwścieczyło i zaczęła krzyczeć: "Dlaczego to robisz?!", "Dlaczego po prostu nie urodzisz dziecka w domu?", "Ja urodziłam wszystkie moje dzieci w domu! Mam trochę doświadczenia w położnictwie!".

Młoda mama nie skorzystała z propozycji

Kobieta starała się uświadomić teściowej, że faktycznie urodziła swoje dzieci w domu, ale kończyło się to problemami zdrowotnymi. - Tak, urodziła w domu sześcioro dzieci, ale mój idiota-teść zostawił w niej kawałki łożyska i dostała dość poważnych infekcji trzy razy. Wszystkie infekcje wymagały minimum dwudniowego pobytu w szpitalu i naprawdę ma szczęście, że żyje - tłumaczyła.

Wśród komentarzy internautów nie zabrakło głosów wsparcia. - Osobiście przestałbym rozmawiać z tą kobietą i powierzył to twojemu partnerowi. Przestań dzielić się swoimi wydatkami zacznij używać "nie" jako jedynego zdania - podkreśliła jedna z osób.

- Jakie to obrzydliwie samolubne. Chce, żebyś poświęciła narodziny dziecka, abyś mogła sobie pozwolić na pożyczkę! - dodała kolejna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Justin Paget/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla