Młoda nauczycielka musi walczyć o szacunek rodziców. "Nie traktują mnie poważnie"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Edziecko.pl/TikTok
Czy nauczyciel może zabronić wyjścia do toalety?

Bycie młodym nauczycielem może być uciążliwe, szczególnie gdy wiele osób myli nas z uczniami. Tak właśnie wygląda codzienność Ms. Winders, która na TikToku opowiedziała, dlaczego wciąż musi walczyć o to, by rodzice uczniów traktowali ją poważnie.

Problemy młodych nauczycieli

Praca w szkole wymaga wiele cierpliwości zarówno do uczniów, jak i niektórych rodziców. O tym, z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się nauczyciele, często dowiadujemy się z TikToka. To właśnie tam wielu pedagogów dzieli się zaskakującymi historiami ze swojej codzienności w pracy.

Jednym z nich jest nauczycielka przedstawiająca się w sieci jako Ms. Winders. Kobieta opowiada o kulisach nauczania czy różnych sytuacjach, które wiążą się z wykonywanym przez nią zawodem.

Rodzice nie traktują jej poważnie

W jednym z nagrań Ms. Winders zwróciła uwagę na to, jak jest traktowana przez rodziców swoich uczniów jako młodo wyglądająca nauczycielka. Okazuje się, że nie wszyscy potrafią się zachować tak, jak powinni wobec pracownika szkoły. Wielu z nich myli ją z uczennicą lub dopytuje, czy nie jest za młoda, by uczyć dzieci.

- Oni nie traktują mnie poważnie - zaznacza w nagraniu.

Nagranie tiktokerki szybko stało się popularne w sieci. W komentarzach zawrzało. - "Uwielbiam młodych nauczycieli, oni są najlepsi i uroczy", "Miałam nauczycielkę, która miała 19 lat i była naprawdę świetna", "Gdy zaczynałam uczyć miałam 19 lat, byłam najmłodszą nauczycielką i ulubienicą uczniów" - czytamy pod filmem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Edziecko.pl/TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Artisteer/TikTok/Ms.winders

Pozostałe wiadomości