Młoda mama napisała zasady odwiedzin dla bliskich. "Bierz dziecko na ręce, tylko wtedy, gdy to zaoferuje"

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl

Influencerka, która niedawno urodziła kolejne dziecko postanowiła na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścić kilka ważnych zasad. Dotyczą on tych, którzy chcą wybrać się do niej w odwiedziny i poznać noworodka. Czego wymaga od gości?

Zasady odwiedzania matki z dzieckiem

Milena Ciciotti postanowiła w krótkim filmiku na Instagramie objaśnić jakiego zachowania wymaga od swoich gości. Lista jest dość długa, ale to też wymagający czas dla świeżo upieczonych rodziców i malucha. Zatem, co się na niej znalazło?

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7
  • Nie używaj perfum.
  • Umyj ręce i nawet nie myśl o przyjeździe, kiedy jesteś chory.
  • Bierz dziecko na ręce, tylko wtedy, gdy mama to zaoferuje. Pozwól jej nawiązać więź z maluchem.
  • Zaoferuj pomoc w następujących kwestiach: zabawiaj inne dzieci, składaj pranie, napełnij jej butelkę wodą, pościel jej łóżko, zaoferuj masaż stóp (jeśli potrzebuje przerwy od dziecka), zaproponuj, że potrzymasz dziecko, aby mogła wziąć prysznic, ta lista jest nieograniczona. Każda pomoc jest bardzo mile widziana.
  • Nie komentuj jej wyglądu (wiemy, że wyglądamy na zmęczone), może nie być gotowa, aby podzielić się swoją historią porodową - poczekaj, aż sama to poruszy!

Jak zachować się w obecności matki i noworodka?

Warto też powiedzieć świeżo upieczonej matce kilka komplementów, "zrobiłaś to", "sprawiasz, że macierzyństwo wygląda pięknie", "twoje dziecko jest szczęściarzem, że cię ma". Goście powinni też mieć na uwadze to, że rodzice nie będą mieli czasu na zabawianie ich. Według influencerki sami powinni zaproponować przyrządzenie czegoś, czy wykonanie niektórych domowych czynności.

Internauci żywo zareagowali na wpis młodej mamy. Niektórzy poparli jej zasady, a inni zgodzili się tylko z niektórymi wpisami.

- Nie chciałbym, aby goście wykonywali za mnie prace domowe, takie, jak składanie prania lub ścielenie łóżka, reszta jest w porządku. Czuję, że właśnie tam powinien wkroczyć tata - napisała jedna z komentujących.

- Dodam jeszcze jedną zasadę: NIE całuj dziecka, chyba że uzyskasz zgodę rodziców! - dodała kolejna.

- I nigdy nie naciskaj na odwiedziny u mamy! Czasami przyjmowanie ludzi jest zbyt trudne do zniesienia. Zawsze czułam się źle, odmawiając ludziom odwiedzin, ale miałam do czynienia z depresją poporodową i potrzebowałam trochę czasu! - wyznała inna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mayte Torres/Getty Images

Pozostałe wiadomości