Jak zrobić kreatywne zabawki dla dzieci? Można zaoszczędzić sporo pieniędzy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Kreatywne zabawy dla dzieci

Dzieci uwielbiają dostawać nowe zabawki. Wbrew pozorom takie rozpieszczanie malucha nie musi się wiązać z dużymi wydatkami. Kreatywne zabawki można wykonać samemu w domu. Jak to zrobić? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Wojtan, blogerką i pisarką.

Jak zrobić zabawkę dla dziecka?

Dzieci uwielbiają dostawać zabawki. Chętnie też próbują nowych rzeczy. Jeśli brakuje nam pomysłu na to, jak zorganizować dziecku czas, możemy mu zaproponować malowanie metodą frotażu. - To technika odciskania faktury różnych przedmiotów na papierze. Można do tego wykorzystać np. jesienne liście, do malowania najlepsze będą suche pastele - mówiła w Dzień Dobry TVN Ewa Wojtan, autorka bloga mojedziecikreatywnie.pl.

Samodzielnie w domu możemy przygotować także różnego rodzaju masy. - Mogą z nich powstać przeróżne przedmioty, np. miseczka, dziecko może też zostawić w niej odcisk swojej dłoni - mówiła. Niewielkim nakładem środków w domu można zrobić tzw. gniotki. - Każdy z nich może mieć inną strukturę oraz fakturę. Do ich wypełnienia nadadzą się kasza, ryż czy groch. Dobrym pomysłem będzie poproszenie dziecka, aby odgadło, co znajduje się w środku - dodała.

Z czego można zrobić zabawkę?

Tak naprawdę do zrobienia zabawki można wykorzystać praktycznie wszystko. Świetnie nadadzą się do tego stare skarpetki, butelka czy piłka tenisowa. - Wykorzystujemy też różne rolki, praktycznie wszystko, co mamy w domu. Do starej rękawiczki możemy np. wsypać ryż i zrobić z niej zabawnego stworka - mówiła pani Ewa.

W ocenie blogerki w cały proces robienia zabawki warto zaangażować także dziecko. Do ich przygotowania nie jest potrzebny żaden wielki talent, ważne, aby dzieci mogło się "twórczo wyżyć". Co ciekawe, jak mówiła blogerka, radość z robienia zabawek bardzo często czerpią też rodzice. - Z własnego doświadczenia i od osób, które śledzą mojego bloga, wiem, że czerpią z tego wielką przyjemność - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości