Dziecko

Jak spędzić walentynki z dzieckiem? Oto inspiracje na każdą kieszeń

Dziecko

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Walentynki z dzieckiem

Walentynki z dzieckiem to świetna okazja, aby pokazać mu, w jaki sposób może wyrażać uczucia. Z okazji święta zakochanych możesz przygotować kilka atrakcji dla swojej pociechy. Oto kreatywne inspiracje na każdą kieszeń.

Walentynki z dzieckiem

Walentynki to święto, które na stałe zagościło w naszych kalendarzach. Jego nazwa pochodzi od św. Walentego, a w Polsce obchodzimy je już od kilkudziesięciu lat. Choć święto zakochanych kojarzymy z romantycznymi kolacjami i wyjazdami, to jednak może być również świetną okazją do spędzenia czasu z najmłodszymi członkami rodziny. Dzięki temu nauczymy dziecko, w jaki sposób wyrażać swoje uczucia do innych.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Inspiracji na walentynki z dzieckiem jest naprawdę sporo i są dostępne na każdą kieszeń. Wystarczy odrobina kreatywności, by nasza pociecha mogła czerpać z tego dnia jak najwięcej mądrych wzorców. Choć wielu przeciwników walentynek uważa, że są zbyt skomercjalizowane, to jednak istnieje wiele sposobów na wzmocnienie więzów rodzinnych bez wydawania dużej sumy pieniędzy.

Jak spędzić walentynki z dzieckiem?

Walentynki z dzieckiem możesz obchodzić zarówno w domu, jak i poza nim. Warto wykorzystać święto zakochanych jako okazję do uświadomienia pociechy, czym jest okazywanie miłości Jednym z kreatywnych pomysłów jest wykonanie kartki dla mamy i taty - potrzebujecie jedynie kolorowego papieru, kredek i ewentualnie naklejek. Będzie to świetna okazja do rozbudzenia twórczości malucha.

Wielu rodziców decyduje się również na wspólne gotowanie. W Internecie dostępne są proste przepisy na słodkości, które z pewnością umilą wam ten wyjątkowy dzień.

Chcesz zaplanować walentynki z dzieckiem poza domem? Najprostszym sposobem będzie zabranie pociechy do kina. Premiera filmowa z pewnością zachwyci najmłodszego członka rodziny i przy okazji zachęci dziecko do rozmowy. Jeżeli repertuar nie sprosta twoim oczekiwaniom, możesz urządzić kino domowe. Wygodne koce, popcorn i ulubiona bajka z motywem miłosnym będzie prostym i tanim pomysłem na ten wyjątkowy dzień. Niezależnie, na który sposób się zdecydujesz, walentynki z dzieckiem z pewnością sprawią ci wiele radości.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Fotografia INC/Getty Images

Pozostałe wiadomości