Lekarka wymienia 5 niebezpiecznych prezentów świątecznych dla dzieci. "Mogą zabić i robią to co roku"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Prezenty last minute dla dzieci
Prezenty last minute dla dzieci
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Święta last minute
Święta last minute
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Idealny makijaż na święta
Idealny makijaż na święta
Święta w podróży z pupilem
Święta w podróży z pupilem
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Kuchnia. Święta tuż tuż
Kuchnia. Święta tuż tuż
Dorośli dokładają wszelkich starań, by świąteczne podarunki dla najmłodszych wzbudzały zachwyt i radość u obdarowywanych. W przedświątecznym ferworze czasem zapominają jednak, że niektóre z kupionych prezentów mogą stwarzać duże niebezpieczeństwo. - Takie pomysły mają finał na SOR - twierdzi lekarka.

5 niebezpiecznych prezentów świątecznych dla dzieci

Pewna mama czworga dzieci, która na co dzień pracuje jako lekarka w pogotowiu, prowadzi w mediach społecznościowych profil @dr.beachgem10, gdzie dzieli się interesującymi przemyśleniami dotyczącymi kwestii medycznych. Tym razem poruszyła temat okołoświąteczny, który może zainteresować niejednego rodzica i wszystkich tych, którzy zamierzają pod choinką zostawić jakiś podarunek dla maluchów.

Lekarka opublikowała na Instagramie nagranie, w którym wymienia 5 niebezpiecznych prezentów. Ekspertka twierdzi, że ich zakup nie jest najlepszym pomysłem. Na ostatnim miejscu listy znalazły się zabawki na baterie guzikowe. Połknięcie niewielkiego zasilacza zwykle kończy się tragedią. - Mogą zabić dziecko i robią to co roku - zaznaczyła autorka.

Na 4. pozycji uplasowały się koraliki wodne. W przypadku połknięcia te maleńkie kuleczki pęcznieją pod wpływem wilgoci i powodują niedrożność jelit. Podium zamknęła elektryczna hulajnoga. - Dzieci jeżdżą za szybko, rozwalają sobie twarze, ręce, głowy - stwierdziła @dr.beachgem10.

Lekarka ostrzega rodziców przed zakupem trampolin

Drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu przypadło elektrycznym deskorolkom. Pracująca w pogotowiu lekarka zaznacza, że po świętach na SOR przyjeżdża wiele dzieci z obrażeniami przedramion, łokci lub głowy, które powstały na skutek jazdy na wspomnianej deskorolce.

Zwycięzcą, a zarazem najniebezpieczniejszym prezentem świątecznym dla najmłodszych zostają według @drbeachgem10 trampoliny. - Takie pomysły mają finał na SOR - oceniła ekspertka, która niejednokrotnie widziała pracę chirurgów próbujących wyleczyć połamane kończyny kilkulatków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Instagram/@dr.beachgem10

Źródło zdjęcia głównego: Klaus Vedfelt/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości