Młoda mama poprosiła babcię o pomoc w opiece nad dzieckiem. Ta domaga się zapłaty. Słusznie?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl
babcia z wnukiem

Wielu rodziców w opiece nad dzieckiem korzysta z pomocy innych osób. Niektórzy zatrudniają nianie, inni angażują babcie. Co ciekawe, nie ostatnie nie zawsze podchodzą do tego pomysłu z entuzjazmem, są także takie, które domagają się zapłaty za wykonaną pracę. Czy słusznie?

Babcia chce pieniędzy za opiekę nad wnuczką

Reddit to serwis społecznościowy, w którym użytkownicy wymieniają się ze sobą różnymi informacjami, czy doświadczeniami. To właśnie tam pewna 29-latka zdecydowała się opisać swoją historię. Z zamieszczonego wpisu dowiadujemy się, że kobieta niedawno urodziła dziecko. Sytuacja zmusiła ją do szybszego powrotu do zawodowych obowiązków. Ona i jej partner mają spore długi, spłacają kredyt studencki, dlatego, aby zminimalizować koszty i nie płacić opiekunce kobieta poprosiła o pomoc w opiece nad maluchem swoją mamę.

Dzieci

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Babcia stwierdziła jednak, że nie będzie się opiekowała dzieckiem za darmo. 29-latka usłyszała od mamy, że: "Jeśli ona i mój tata był w stanie to rozwiązać, my też możemy". Co więcej, babcia dodała, że za ewentualną opiekę musiałaby dostawać 20 dolarów (około 85 złotych) za godzinę oraz otrzymywać dodatkowe pieniądze w sytuacji, gdyby rodzice odebrali dziecko później, niż to było ustalone. - Dodała również, że jeśli naprawdę chciałam tego dziecka, to może powinnam była pomyśleć o pozostaniu w domu, tak jak ona, aby się nim zająć, podczas gdy mój partner idzie do pracy i utrzymuje nas jak "tradycyjną" rodzinę - napisała 29-latka.

Czy babci trzeba płacić za opiekę nad wnukiem?

Wpis, który młoda zamieściła w sieci, wywołał burzę wśród internautów. Co ciekawe, ogromna większość komentujących przyznała rację babci. - Przepraszam, że jestem szczery i niegrzeczny, ale może nie miej dziecka, jeśli nie możesz sobie na nie pozwolić. A jeśli twoim planem zawsze był powrót do pracy, powinnaś omówić to w czasie ciąży ze swoją mamą - napisał jeden z użytkowników serwisu.

Pojawiły się głosy, że babcia nie ma obowiązku opiekować się wnukiem. Część internautów jest zdania, że kobieta powinna wcześniej dokładanie przemyśleć, jak zorganizować powrót do pracy i opiekę nad maluchem. Ktoś inny stwierdził, że: "To hojne z jej strony, że jest gotowa zrobić to za zapłatę, a ty masz czelność być wściekła, że tego nie zrobi za darmo?".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Halfpoint Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości