Za ciasne spodnie czy poranne mdłości? Te zaskakujące patenty przyniosą ulgę w ciąży

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
mjakmama24.pl
Macierzyństwo po czterdziestce
Macierzyństwo po czterdziestceDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Ciąża to wyjątkowo wymagający okres dla ciała każdej kobiety. 9 miesięcy często upływa w towarzystwie różnorodnych dolegliwości, zarówno psychicznych, jak i tych fizycznych. Okazuje się, że istnieją domowe i sprawdzone sposoby, by w nieoczywisty sposób ulżyć sobie w tym trudnym czasie.

Poranne mdłości nie muszą być zaskoczeniem

Ciąża potrafi poważnie dać w kość: mdłości, bóle kręgosłupa czy kłopoty ze schylaniem. Każda kobieta, która dźwigała przez 9 miesięcy ciążowy brzuszek wie, że na te dolegliwości warto wypracować sobie metody. Choć kobiety od pokoleń przekazują sobie wskazówki na to, jak ulżyć sobie w tym intensywnym dla organizmu okresie, o niektórych patentach wiele osób zapomina.

Porannych mdłości trudno uniknąć na początku ciąży, dlatego warto być zawsze przygotowaną na kryzysową sytuację. U każdej kobiety sprawdzi się coś innego, jednak nawilżone chusteczki, imbirowe cukierki czy termos z ciepłą herbatą pod ręką mogą okazać się zbawienne w okresie, gdy starasz się o dziecko.

Mycie zębów na początku ciąży może wywoływać odruch wymiotny. W takim wypadku lepiej przerzucić się na szczotkowanie uśmiechu produktami dla dzieci. Szczoteczka z małą główką będzie mniej drażniąca, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnego uczucia.

Metody na ubrania w ciąży

Kupowanie ubrań na powiększające się ciało bywa kłopotliwe. W trakcie ciąży rośnie nie tylko brzuch, ale i biust. Warto wówczas zaopatrzyć się w wygodny biustonosz oraz przedłużki do ramiączek. 

Jeśli nie masz czasu na przymierzenie spodni z działu dla ciężarnych, a częściowo mieścisz się jeszcze w stare jeansy, warto przymocować do dziurki od guzika gumkę recepturkę. Gdy masz kłopot z dopięciem spodni - ta metoda okaże się praktyczna.

Rosnący brzuch bywa znacznym utrudnieniem podczas schylania, czy zakładania butów. Poza tym w trakcie oczekiwania na dziecko nie tylko on zmienia swój rozmiar. Wiele kobiet czuje się opuchniętych, a nawet – zauważa, że rozmiar ich stóp ulega powiększeniu. Z tego powodu warto zainwestować w obuwie wsuwane lub na rzepy, by zakładanie go było prostsze. Zaskakującym patentem na podnoszenie przedmiotów z podłogi, gdy ciążowy brzuch ogranicza twoje ruchy, jest użycie kuchennych szczypiec lub chwytaka specjalnie przeznaczonego dla seniorów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: mjakmama24.pl

Źródło zdjęcia głównego: ArtistGNDphotography/Getty Images

Pozostałe wiadomości