Parenting

Zespół Chustotańce, czyli roztańczone mamy z Bielsko-Białej

Parenting

Autor:
Milena
Jaworska
Roztańczone mamy z dziećmi

Taniec z dzieckiem to dyscyplina konkursowa, a także skuteczny sposób na uspokojenie lub uśpienie maluszka. Kamila Klimont, mama i instruktorka chustotańca powiedziała nam o jego wpływie na pociechę.

Chustotańce - skąd pomysł na zespół roztańczonych mam?

Taniec z niemowlętami zaistniał w Polsce za sprawą Kamili Klimont - mamy, która zdołała połączyć macierzyństwo ze swoją największą pasją, tańcem. - Uczę tańca już od 10 lat. Sześć lat temu zostałam mamą i tak jakoś naturalnie powstał pomysł, żeby połączyć macierzyństwo, i noszenie swojego syna w chuście, z tańcem. Troszkę inspirowałam się tym, co się dzieje w Meksyku. Tam taniec w chustach jest bardzo popularny. No i taniec, bo jednak Ameryka Południowa, gdzie oni czują te rytmy. Tam zespołów takich jak nasz jest kilkaset - powiedziała Kamila Klimont. - Jest tam (organizowany - przyp. red.) również konkurs IMAsivo, na który pojechałyśmy w 35 mam z dziećmi.

Taniec z dzieckiem - jak wpływa na maluszka?

Mamy, które zdecydowały się na tańce ze swoimi maluszkami zauważają pozytywny wpływ wspomnianej aktywności na ich dzieci.

- One naprawdę bardzo lubią te zajęcia. Często usypiają. Ogólnie bardzo lubią takie bujanie i bliskość, a my im to wszystko tu zapewniamy - zdradziła jedna z tańczących mam.

Zespół Chustotańce zaprezentował swój artystyczny taniec w Dzień Dobry TVN.

 Zespół Chustotańce
Zespół ChustotańceŹródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości