Parenting

Błąd matki wywołał pożar w pokoju córeczki. "Ktoś czuwał nad nami"

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
cprkids/parenting.pl
Pokaż w pokoju dziecka

Pewnej nocy mama 1,5 rocznej dziewczynki poczuła zapach spalenizny wydobywający się z pokoju dziecka. Gdy do niego weszła, zobaczyła ulatniający się dym. Co było przyczyną pożaru? Eksperci z CPR zajmujący się opieką pediatryczną wskazali nieoczywisty powód.

Pożar w pokoju dziecka

Każdy rodzic dba jak najlepiej może o bezpieczeństwo swojej pociechy. Zawsze sprawdza, czy wszystkie sprzęty w domu są zabezpieczone i nie stwarzają potencjalnego zagrożenia dla ich pociechy. Niestety, mimo czujnego oka nie wszystko da się przewidzieć.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Tak było w przypadku mamy dwójki dzieci z Sydney. Pewnej nocy Mae Short obudziła się, gdy poczuła zapach spalenizny wydobywający się z sypialni jej 1,5 rocznej córeczki. Kobieta natychmiast poinformowała o tym swojego partnera Jima i wspólnie pobiegli do pokoju małej Margot.

Niebezpieczny sprzęt domowy

Gdy para otworzyła drzwi, z pokoju ulotnił się gęsty dym.

- Drzwi od sypialni były całe czarne, nic nie widziałam - wspomina Mae. Matka zabrała córkę na zewnątrz, a jej partner pobiegł po ich 2-letniego synka. Na zewnątrz okazało się, że dziewczynka jest pokryta sadzą i miała ją nawet w nosie i uszach.

Na miejsce dotarła straż pożarna i pogotowie. Rodzinę zabrano do szpitala, całe szczęście nikomu nic się nie stało. Okazało się, że przyczyną pożaru było zwarcie w przedłużaczu, do którego podłączono grzejnik. - Ktoś czuwał nad nami i nią. Wyciągnęliśmy wnioski i mamy ogromne szczęście - tłumaczy Moe.

Historię tej rodziny opisali eksperci z CPR Kids zajmujący się opieką pediatryczną.

- Grzejniki zużywają dużo energii, co może spowodować przegrzanie przedłużacza lub płyty zasilającej, potencjalnie powodując pożar. Zawsze podłączaj grzejnik elektryczny do gniazdka w ścianie - ostrzegają w mediach społecznościowych.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: cprkids/parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: RyanJLane/GettyImages

Pozostałe wiadomości