Azjatycki sklep internetowy wycofuje się z Polski. Czy zamówienia trafią do klientów?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
tvn24.pl/biznes
Zakupy w siec

Shopee Polska zamyka swój internetowy sklep. Singapurscy właściciele platformy zamieścili komunikat na swojej stronie internetowej, który informuje o zakończeniu działalności. Po 13 stycznia 2023 r. klienci nie będą mogli już robić tam zakupów. Co z osobami, do których zamówienia jeszcze nie dotarły?

Popularny sklep internetowy kończy swoją działalność

Shopee to azjatycka platforma e-commerce, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce we wrześniu 2021 roku. Wiele osób kojarzy sklep z popularną reklamą, której charakterystyczna melodia długo nie mogła opuścić głów potencjalnych klientów. Agresywna kampania promocyjna najwyraźniej nie przyniosła oczekiwanych efektów i choć inwestorzy wiązali spore nadzieje z rynkiem Europy centralnej, na stronie sklepu pojawił się komunikat o jego zamknięciu.

Zakupy

Uwaga na zakupy z odroczoną płatnością
Uwaga na zakupy z odroczoną płatnościąDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Z żalem informujemy, że platforma Shopee Polska zakończy działalność 13 stycznia 2023 r. o godzinie 23:59 – czytamy na stronie.

Shopee wycofuje się z polskiego rynku

Po 13 stycznia 2023 r. polscy klienci nie będą mogli składać już zamówień. Równocześnie platforma zapewnia, że zakupy zrobione tego dnia przed godziną 23:59 zostaną jeszcze zrealizowane. Osoby, które zamówiły coś wcześniej, mogą spokojnie czekać na paczki, a w razie potrzeby będą mogły liczyć na wsparcie działu obsługi klienta, jednak nie wiadomo na jak długo.

- Zamówienia złożone przed 13 stycznia 2023 r. godz. 23:59 zostaną zrealizowane standardowo, a wsparcie i obsługa zamówień pozostanie dostępna dla użytkowników, którzy złożyli zamówienia na naszej platformie - podano w komunikacie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl/biznes

Źródło zdjęcia głównego: Somyot Techapuwapat/Getty Images

Pozostałe wiadomości