Posłanka złapana na kradzieży torebek. Jak się tłumaczy?

Posłanka przyłapana na przestępstwie. "Wiem, że nie czuję się dobrze"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Golriz Ghahraman, posłanka z Nowej Zelandii została przyłapana na przestępstwie. Jak poinformowało BBC, dokonała trzech kradzieży w dwóch sklepach odzieżowych. Po oskarżeniach 42-latka, z zawodu prawniczka, zrezygnowała z mandatu.

Posłanka dopuściła się kradzieży

Golriz Ghahraman to 42-letnia posłanka Partii Zielonych, która przed wejściem do nowozelandzkiego parlamentu pracowała jako prawniczka zajmująca się prawami człowieka. Jako dziecko wraz z rodzicami uciekła z Iranu.

Z najnowszych doniesień wynika, że posłanka dopuściła się przestępstwa. Jak poinformowało BBC, Ghahraman dokonała trzech kradzieży torebek w dwóch sklepach odzieżowych w Auckland i Wellington. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery.

Parlamentarzystka przekonuje, że powodem jej nieprawego zachowania był stres. - Nie jest to zachowanie, które potrafię wytłumaczyć, ponieważ nie jest w żaden sposób racjonalne, ale po ocenie lekarskiej wiem, że nie czuję się dobrze - powiedziała. Jak zaznaczyła, jest świadoma, jak wiele osób zawiodła.

- Bardzo mi przykro. (...) Specjalista w dziedzinie zdrowia psychicznego, z którym się spotykam, twierdzi, że moje ostatnie zachowanie jest zgodne z niedawnymi wydarzeniami, które wywołały reakcję na skrajny stres i są powiązane z wcześniej nierozpoznaną traumą - dodała.

Posłanka przyłapana na kradzieży

Zachowanie posłanki wywołało niemałe poruszenie wśród polityków. Część z nich stanęła w jej obronie. Wśród nich był James Shaw, wiceprzewodniczący Partii Zielonych, który przypomniał, że od dnia wyborów posłanka wciąż spotykała się z groźbami przemocy seksualnej, fizycznej, a nawet śmierci.

- To spowodowało większy poziom stresu, niż odczuwa większość członków parlamentu. Niemal przez cały czas, gdy była posłanką do parlamentu, toczyło się dochodzenie policyjne w sprawie tych gróźb, więc oczywiste jest, że życie w takim zagrożeniu i tak stresującej sytuacji ma konsekwencje - stwierdził.

Golriz Ghahraman wielokrotnie musiała zmierzyć się z nieprzyjemnymi sytuacjami. W 2017 roku ze względu na liczne groźby na tle rasowym otrzymała azyl polityczny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Plotek, Rmf24

Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości