Pogoda w sobotę: do Polski wróci niszczycielski wiatr

Prognoza pogody na sobotę, 19.2.2022 r.
Prognoza pogody w sobotę, 19 lutego 2022 r.
Prognoza pogody w sobotę, 19 lutego 2022 r.
ALERTY RCB
ALERTY RCB
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Jaka będzie pogoda w sobotę, 19 lutego 2022 r.? Jak przewidują synoptycy, wiatr będzie silny, jego porywy mają przekraczać 100 km/h. Na północy kraju pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 4 st. C do 9 st. C.

Prognoza pogody na sobotę, 19.2.2022 r.

W sobotę Polskę kolejny raz nawiedzą wichury, które pojawią się głównie w pasie środkowej i całej północnej połowy naszego kraju. Będą one miały związek z orkanem Eunice. Mocne porywy wiatru mają przekraczać 100 km/h na północy kraju, a lokalnie nawet 120 km/h. Niebezpiecznie będzie w górach. W Karpatach porywy wiatru osiągną do 130 km/h, natomiast w Sudetach - do 150 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunku południowo-zachodniego.

Na północy kraju pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 4 st. C w Suwałkach do 9 st. C w Przemyślu.

- Pogoda wygląda zupełnie nietypowo. Ta zima jest nietypowa i do końca lutego nie widać w prognozie w Polsce ani jednego dnia z mroze - powiedział w TVN24 prezenter tvnmeteo.pl, Tomasz Wasilewski.

Pogoda w Warszawie, 19.2.2022 r.

W stolicy synoptycy prognozują zachmurzenie z przejaśnieniami. Maksymalna temperatura osiągnie 8 st. C. Wiatr będzie wiał z prędkością ok. 46 km/h. Ciśnienie ma być na poziomie 1003 hPa.

Zobacz także:

Autor: Izabela Dorf

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: valentinrussanov/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości