Podano szczegóły pogrzebu Jacka Zielińskiego ze Skaldów. Nie będzie trumny  

Jacek Zieliński
Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Jacka Zielińskiego?
Źródło: Marek Ulatowski/MW media
Jacek Zieliński, wokalista kultowego niegdyś zespołu Skaldowie, spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Muzyk odszedł 6 maja w wieku 77 lat.

Pogrzeb Jacka Zielińskiego. Gdzie się odbędzie?

Uroczystość została zaplanowana na poniedziałek, 20 maja, i będzie miała charakter państwowy. Rozpocznie się mszą świętą o godzinie 11:00 w Bazylice na Skałce. Wcześniej między godziną 9:30 a 11:00 przed Kryptą Zasłużonych, zostanie wystawiona urna z prochami artysty.

W czasie ceremonii najbliżsi Jacka Zielińskiego otrzymają Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, którym artystę wyróżniono pośmiertnie. W trakcie pogrzebu zabrzmią utwory Skaldów m.in. "W żółtych płomieniach liści".

Pozostała część tekstu poniżej.

Żałoba

DD_20220407_Ewart_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii

Po mszy świętej między godziną 13:30 a 14:00 urna z prochami wokalisty zostanie złożona na Cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych, przy ul. Prandoty. Natomiast o godzinie 19:00 w plenerze przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się koncert pamięci Jacka Zielińskiego - Skaldowie i Przyjaciele

Nie żyje Jacek Zieliński

Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy "Kuba" Fasiński, Andrzej Zieliński (kompozytor większości repertuaru) oraz Jacek Zieliński w 1965 roku w Krakowie założyli zespół Skaldowie. Grupa grała klasycznego rocka, rocka progresywnego, góralski folklor, jazz, big-beat oraz muzykę pop.

Wokalista w 1967 roku zdecydował się na solowy występ na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zaśpiewał wtedy utwór "Dzień niepodobny do dnia".

Jacek Zieliński zmarł 6 maja 2024 roku. Miał 77 lat. Wokalista od lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Marek Ulatowski/MW media

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz