Iga Świątek wygrała Indian Wells. Liderka rankingu WTA pokonała Greczynkę Marię Sakkari

Źródło: Dzień Dobry TVN
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: : „Nie czuję, żeby mnie dużo ominęło”
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie”  (cz. I)
Iga Świątek: “Lubię robić rzeczy w swoim rytmie” (cz. I)
Iga Świątek pierwszą rakietą świata
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek króluje w Paryżu
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Iga Świątek królową Rolanda Garrosa po raz trzeci
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Uwaga! TVN: Iga Świątek po raz trzeci w finale French Open! „To prawdziwa mistrzyni”
Kto stoi za sukcesem Igi Świątek?
Finał Indian Wells rozegrał się w niedzielę 17 marca. Iga Świątek, liderka rankingu WTA zmierzyła się z 9. w zestawieniu Greczynką Marią Sakkari. Polka wygrała w dwóch setach.

Indian Wells 2024. Finał Iga Świątek-Maria Sakkari

Iga Świątek postawiła kropkę nad "i". Poprzednie mecze w ramach turnieju WTA w Indian Wells przeszła bez większych trudności. W półfinale pokonała Martę Kostjuk. Polka wygrała po 65 minutach gry 6:2, 6:1.

W finałowym spotkaniu przeciwniczką Polki była 28-letnia Greczynka Maria Sakkari, która w półfinale pokonała Coco Gauff. Przypomnijmy, że Świątek i Sakkari zmierzyły się ze sobą w finale Indian Wells w 2022 roku. Wtedy Raszynianka wygrała w dwóch setach.

Jednak bilans spotkań naszej tenisistki z Sakkari był dla niej niekorzystny. Zajmująca obecne 9. miejsce zawodniczka z Grecji wygrała trzy z pięciu meczów, m.in ćwierćfinał Roland Garros w 2021 roku, kiedy Iga broniła tytułu.

Na zwyciężczynię turnieju Indian Wells czekała nagroda w wysokości 1,1 mln dolarów,

Finał Indian Wells 2024. Iga Świątek wygrała z Marią Sakkari

21-letnia polska tenisistka osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. W finałowym meczu turnieju Indian Wells pokonała Sakkari w dwóch setach 6:4, 6:0.

To 19. tytuł w karierze naszej tenisistki. Dzięki temu zapewniła sobie 103 tygodnie na pozycji liderki rankingu WTA.

Finałowy mecz oglądali na trybunach m.in. gwiazdorska para Zendaya i Tom Holland.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.