Newsy

Czym jest metoda kradzieży na „kolec” i jak się jej wystrzegać?

Newsy

Aktualizacja:

Stołeczna policja rozbiła szajkę złodziei okradających samochody. Reporterka Dzień Dobry TVN Kasia Jaroszyńska rozmawiała z Mariuszem Ciarką – rzecznikiem Komendanta Głównego Policji o tym, na co powinniśmy uważać, żeby nie paść ofiarą przestępstwa.

Jak donosi rzecznik prasowy policji, w Warszawie ujęto grupę Gruzinów, którzy okradali samochody metodą na tzw. „kolec”. Podstęp polegał na tym, że przebijali koło w zaparkowanym samochodzie, a następnie czekali na użytkownika pojazdu, który po przejechaniu krótkiej odległości zdawał sobie sprawę z zaistniałego problemu. Gdy nieświadomy zagrożenia kierowca wysiadał z samochodu, żeby zająć się kołem, do niezamkniętego auta skradali się złodzieje i zabierali wszystko, co wpadło im w ręce. Najczęściej łupami padały przedmioty leżące na siedzeniu pasażera – torebki, telefony, portfele, dokumenty. Zdarzały się również przypadki, że przestępcom udawało się ukraść samochód.

Dobry nawyk

Żeby uniknąć tego typu sytuacji należy przede wszystkim zachować spokój i ostrożność. Powinniśmy zawsze pamiętać, żeby wyjąć kluczyki ze stacyjki i zamknąć pojazd, niezależnie od tego, na jak długo go opuszczamy. Dzięki wyrobieniu w sobie dobrych nawyków, możemy skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą.

Zobacz też:

Po jakim czasie przychodzi zdjęcie z fotoradaru? Czy można uniknąć płacenia mandatu?

Skąd nieletni biorą alkohol?

Strzelanina w rosyjskiej szkole. Dwie osoby zginęły, są ranni

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości