Newsy

Zamów list od św. Mikołaja i pomóż najmłodszym. "To jest to, o czym marzą teraz dzieci"

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
 List od św. Mikołaja, który niesie pomoc

Choć najczęściej wysyła się listy do Mikołaja, fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje akcję, podczas której od Mikołaja można list otrzymać. To miły i ważny element oczekiwania na święta, który przy okazji wspomaga podopiecznych fundacji. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziały psycholog Marta Wojtas oraz aktorka Katarzyna Ankudowicz.

Na czym polega "List od Mikołaja"?

"List od Mikołaja" jest już organizowany po raz ósmy. To szczególna akcja, podczas której można zamówić na stronie swiatecznylist.pl list dla malucha, starszaka, nastolatka czy osoby dorosłej. Treść każdego z tych podarków jest inna, a podczas zamawiania należy podać kilka podstawowych informacji o adresacie lub adresatach (imię, wiek, zainteresowania, wymarzony prezent itp.). Dzięki temu wiadomość może się stać bardziej osobista i sprawić jeszcze więcej radości. Przy składaniu zamówienia należy dokonać wpłaty darowizny w wysokości 20 zł lub więcej. Wszystkie przekazane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która od 30 lat wspiera dzieci pokrzywdzone różnymi formami przemocy.

- Ten list ma podwójną moc - oprócz tego, że dziecko dostaje list spersonalizowany na swoje oczekiwania i związany ze swoimi marzeniami, to jeszcze pomaga to fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a właściwie podopiecznym, którzy są ofiarami przemocy, także to bardzo szlachetna akcja - mówiła w Dzień Dobry TVN psycholog z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Marta Wojtas.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Spełnianie marzeń dzieci

W ubiegłym roku udało się obdarować listami prawie 12 300 osób w całej Polsce i zebrać na pomoc dzieciom ponad 290 000 zł. Z tych pieniędzy fundacja rozwija w Polsce sieć Centrów Pomocy Dzieciom, w których dzieci i ich niekrzywdzący opiekunowie otrzymują kompleksową, wszechstronną pomoc psychologiczną, psychiatryczną oraz prawną. Fundacja prowadzi też m.in. telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111), telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci (800 100 100) oraz poradnię Dziecko w Sieci dbającą o bezpieczeństwo dzieci online.

- Rzeczywiście jest bardzo duże zapotrzebowanie na to, żeby być obecnym, być dostępnym dla młodych ludzi. (...) Myślę, że to jest to, o czym marzą teraz dzieci - żeby naprawdę uwaga była na nie skierowana, żeby były obiektem troski, żeby dorośli zwrócili uwagę też właśnie na te skryte marzenia, na to, że dziecko ma głos, że czegoś potrzebuje, że czegoś chce... Czasem to nie musi być ogromny prezent - wystarczy uwaga poświęcona dziecku i w trudnych sytuacjach pewnie też ta pomoc i wsparcie - stwierdziła w naszym programie psycholog.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości